Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Igor Timko před Slavíky vyzdvihl Maškovou: Co o ní řekl a jak zavzpomínal na Patejdla?

  Igor Timko (45) spolu s hudebníkem Ondřeje Brzobohatým (40) na letošních Slavících uctili památku zesnulého zpěváka a klávesisty Vašo Patejdla (†68). „Je pěkné, že si tuto muzikantskou slavnost uchováváte. Je nám ctí, že můžeme být tady,“ řekl během zvukové zkoušky zpěvák slovenské kapely No Name, jež pravidelně ovládala kategorii Slavíky bez hranic. Co dalšího známý slovenský hudebník prozradil?

  Igor Timko (45) společně s Ondřejem Brzobohatým (40) během galavečera ankety Český slavík zazpíval píseň slovenského zpěváka, textaře a klávesisty Vašo Patejdla (†68), který zemřel 19. srpna po krátké a těžké nemoci.

  „Nám to ještě úplně nedochází. Jednak to byl jeden z absolutních guru, který nás na turné s Elánem naučil naprosto všechno, takže jsme si prožili i něco, co je nepublikovatelné,“ sdělil Timko na zvukové zkoušce pro TV Nova.

  „Na posledním koncertě, kterým byla Liberecká noc plná hvězd, jsme ještě spolu hráli. Potom to bylo velmi rychle a teď stojíme tu na pódiu a nad námi se dívá Vašo. Je to takový zvláštní pocit,“ svěřil se frontman skupiny No Name.

  „Na druhou stranu život je nekompromisní a smrt je pevnou součástí života, takže bychom to asi měla vnímat tak, že vše je pominutelné a o to víc bychom si měli vážit život a koncertování,“ svěřil se frontman skupiny No Name, který zároveň prozradil, jak se mu spolupracuje s Ondřejem Brzobohatým, se kterým se dosud znal jen sporadicky.

  Vašo Patejdl

  „Jeho otec, pan Radek Brzobohatý, kapelu No Name miloval, takže to bylo velmi pěkné. Poprvé jsme se potkali před dvěma týdny, byli jsme u něj doma, trochu jsme pokecali. V principu se víc kecalo než hrálo, protože jsme byli sehraní hned,“ prozradil známý slovenský zpěvák, který zároveň vysekl poklonu některým českým interpretům.

  „V rámci zpěváků bych zmínil Vojtu Dyka, ten zpívá výborně. V rámci kapel je to složitější, protože mám spolupráci s kapelou Kryštof i Chinaskami. Mezi zpěvačka je Lucie Bílá naprostý fenomén, ale nedávno jsme byli na první velké Lucerně Terezy Maškové, která má podle mě hodně našlápnuto k tomu stát se legendou,“ míní hvězda slovenské hudební scény.

  „Nevím, jestli je Tereza nominovaná, ale pokud není, tak tam chybí. Pokud tam je, tak doufám, že zamíchá kartami,“ řekl na závěr Igor Timko, ale jeho věštba se nevyplnila.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...