Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hodně rozčilený Hynek Čermák: Servis a produkce České televize stojí za starou belu!

  Hynek Čermák si postěžoval na zacházení České televize. | foto: Česká televize

  Být hvězdou není zase takovou výhrou jako to navenek vypadá. Herec Hynek Čermák (43) to jen potvrzuje. Zatímco světovým celebritám pod nos nosí během natáčení delikatesy nebo třeba sushi, v České televizi podle herce servírují pomalou smrt a jednají s vámi jako s onucí.

  Herec Hynek Čermák je v posledních měsících dost v kurzu. Od dob, co se na filmových plátnech ukázal coby mafián Radovan Krejčíř, mu role akčních hrdinů nebo záporáků v podstatě padají do klína.

  Jednou z jeho posledních rolí je vyšetřovatel Kuneš v seriálu České televize Rapl. Že by na natáčení ale vzpomínal v dobrém, se rozhodně říct nedá. Naopak. Zázemí a chování České televize totiž považuje za nejhorší, které kdy zažil.

  „Nebudu vám vykládat, že to bylo krásné natáčení, bezva parta. Ne, Stálo to za h... a příště nic takového neudělám,“ řekl na začátek rozhovoru pro Magazín DNES velmi stručně a přiznal, že snad nikdy nebyl z žádného natáčení tolik unavený.

  Dokonce ani z role Radovana Krejčíře ve filmu Gangster Ka. Během natáčení seriálu se totiž setkal nejen se špatným servisem, ale i jídlem a organizací. Celé to proto odnesl zdravotně.

  „Můj zdravotní stav je přímo úměrný odtočeným hodinám bez jakéhokoliv servisu, který by měl herec mít . Pracovali jsme patnáct hodin denně, bez zázemí, bez pořádného jídla a pití. I teplý čaj byl problém. Spal jsem tři čtyři hodiny denně. A tohle trvalo 150 dní, což je na hranici riskování života. Navíc je Rapl plný honiček, rvaček a těžkých dialogů. Nechápu, jak produkce mohla počítat s tím, že by někdo tak obyčejný jako člověk mohl něco takového vydržet. Může. Ale je mi špatně a jsem na tom špatně. Mám rozhozený metabolismus,“ postěžoval si dále a přiznal, že se mu finální verze seriálu ani nelíbí.

  Dokonce se mu z ní zvedá žaludek.

  „Já to ani neviděl, protože po prvních záběrech se mi zvedá adrenalin a žluč. Pokud mi někdo takovou práci za takových podmínek nabídne znovu, pošlu ho někam. Produkce v Česku šetří na všem, na čem můžou, to už jsem si zvykl, ale tohle byl extrém. Viníka nenajdete, v České televizi za to zodpovídá asi třicet lidí, nikdo neřekne - Promiňte, já to pos... Řeší, jestli náhodou Kuneš (postava v seriálu, pozn. red.) příliš nekouří a nemluví sprost, ale už ne, že mám mezi koncem natáčení a začátkem šest hodin, kdy musím dojet domů, stihnout se vyspat a pořádně najíst, protože jídelníček na place je životu nebezpečný,“ nebál se rýpnout i do ostatních a dal k příkladu, co jim v zákulisí servírovali.

  Gothaj s cibulí a stará polévka

  „Zkuste jíst několik měsíců gothaj s cibulí, tlačenku nebo polívku, která se uchovává kdo ví kolik dní, přitom dobře vím, že přes noc tam nejedou lednice,“ řekl dále a více rozvedl v celém rozhovoru pro Magazín DNES, který už dnes vychází.

  Z celé věci byl ale velmi rozzuřený.

  A není se co divit. Čermák totiž jediný, který podobné zacházení zažil. Pár jeho kolegů nám potvrdilo, že je s lidmi během natáčení zacházeno jako s věcí a dokud ostatní nerozhodnou, umělec nemůže odejít z placu. A to i bez ohledu na to, že za pár hodin točí znovu.

  Herec je ze seriálu znechucený.

  Strašidelné historky ze StarDance

  O podobný nepříjemný zážitek s produkcí státní televize se naposledy podělila dokonce i jedna z novinářek, která na svou sociální síť napsala, že horší zázemí než ve StarDance, které vysílá také Česká televize, snad nikdy neviděla.

  „Zatímco v sále je vedro k padnutí, zástupce médií umístili letos před ateliér do takové dřevěné boudy bez topení, takže tam po dobu přenosu klepou kosu v bundách a fotografové poté mačkají spoušť s promodralými konečky prstů. Celkově to celé dost připomíná mrazírnu masa ve srubu kanadských lovců kožešin. Dojít si na toalety do budovy ochranka striktně zakazuje s upozorněním, že jsou tady přece toi-toiky,“ napsala svou zkušenost na Facebook.

  Česká televize by se proto měla pořádně zamyslet. Jelikož patří k seriozním stanicím, které jsou ještě navíc placené ze státního rozpočtu, měla by jít ostatním příkladem.

  A to bohužel nejde.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:36 pátek 24. února 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
   94
  • Trapas
   54
  • Cože
   30
  • Haha
   26
  • Tvl
   26
  • Sladký
   24
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...