Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Záhada krveprolití v Hořovicích: Žil vrah s těly týden v bytě? Sousedy zalarmoval zápach

  Policie našla v hořovickém bytě zavražděnou ženu a její dvě děti. | foto: Jiří Meixner, iDnes.cz

  K trojnásobné hořovické vraždě došlo pravděpodobně už v týdnu předtím, ne-li o předchozím víkendu. Policie spekulace, že vrah s tělem své partnerky a jejích dvou dětí týden žil, nekomentuje, leccos ovšem naznačuje fakt, že sousedy upozornil zápach, který se z bytu linul.

  Hasiči do bytu v hořovickém paneláku vtrhli v sobotu na žádost policie. Našli tam mrtvou ženu (†33) a její dvě děti, syna (†7) a dceru (†4). Hned bylo jasné, že zemřeli násilnou smrtí. Policie zanedlouho objevila i tělo vraha, který spáchal sebevraždu ve tři sta kilometrů vzdálené Břeclavi.

  Jak se ukázalo, muž jménem Tomáš (†33) tvořil se svou obětí Lindou pár. Jejich vztah byl ale zamotaný, žili spolu už dříve a zplodili syna, kterého vrah v Hořovicích zavraždil také. Žena vraha opustila a její další partner si syna osvojil, jenže pak se rozhodla Tomášovi dát druhou šanci.

  Ten však toužil po pomstě. Není jasné, zda trojnásobnou vraždu plánoval dlouhodobě, nebo šlo o zkrat. Hodně prý ale holdoval alkoholu a drogám, zvláště marihuaně.

  „Až bude zase někdo, prosím, lobovat za uzákonění marihuany a jiného svinstva, prosím, vzpomeňte si na tuto fotografii. Jsou to moje děti, 5 a 7 let, které včera našli i s jejich mámou. Zabil je její přítel a otec chlapečka, který také hulil a pěstoval a občas si dal nějakej gram, napsal na Facebooku muž, který se zavražděnou Lindou žil před tím, než se vrátila k vrahovi, a je zároveň otcem zavražděné holčičky.

  Policie našla v hořovickém bytě zavražděnou ženu a její dvě děti.

  Policie nyní vyšetřuje, jak přesně k vraždě došlo, co se dělo před ní, ale i po ní. Podle informací webu Extra.cz totiž vrah měl v bytě se svými třemi oběťmi ještě několik dní, zřejmě celý týden žít, a dokonce posílal z mobilu zavražděné ženy zprávy rodině a předstíral, že stále žije.

  Kriminalisté to označují za spekulace, informaci ale ani nevyvrátili. Neuvedli také zatím, jakým způsobem žena a dvě děti zemřely.

  Policie našla v hořovickém bytě zavražděnou ženu a její dvě děti.

  „Bude záležet na výsledcích soudní pitvy, abychom určili, jakým způsobem byly oběti usmrceny,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

  Tomu, že k vraždě došlo několik dní předtím, než byla těla objevena, nicméně nasvědčuje skutečnost, že si sousedé stěžovali na zápach, který se z bytu linul.

  Fotogalerie