Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Odhalila nekalé podnikatelské praktiky Nely Slovákové krásná Pavlína? Vše tomu nasvědčuje

  Skrývala se za fiktivní Hlenou, která upozorňovala na pofidérní podnikání Nely Slovákové, krásná Pavlína? Všechny indicie tomu nasvědčují. | foto: Koláž Expresu

  Hrabonela Hlena Lichvářová, tak si říká člověk, který dva měsíce velmi úspěšně upozorňoval na sporné podnikatelské praktiky Nely Slovákové. Kdo se skrýval za fiktivním účtem, který na Instagramu sledovalo téměř sedmdesát tisíc lidí? Podle informací Expresu by mělo jít o krásnou Pavlínu, která vystupuje pod přezdívkou Tvoje blonďaté svědomí!

  K pandemii koronaviru se každý postavil jinak. Jedni přemýšleli, jak by mohli pomáhat potřebným, druzí zase v nastalé situace zavětřili rychlý zisk a začali se činit.

  Mezi podnikavce a obchodníky se strachem se zařadila i brněnská podnikatelka Nela Slováková, která nejdříve začala nabízet předražené antibakteriální gely z Maroka, za něž kasírovala peníze, i když zboží nikdy nedodala, aby pak přešla na roušky s aktivním stříbrem, o nichž tvrdila, že jsou stejně účinné jako respirátory nejvyšší třídy FFP3.

  Na její pochybné podnikání začala počátkem března upozorňovat osoba, která se skrývala pod fiktivním účtem Hrabonela Hlena Lichvářová, jenž se přes noc stal hitem Instagramu a který si získal důvěru Neliných nespokojených zákazníků, že jí sami začali posílat své zkušenosti se Slovákovou.

  A právě pod nátlakem důkazů udělala Slováková zásadní chybu, když jako důkaz účinnosti svých roušek zveřejnila certifikát, o němž se záhy ukázalo, že je falešný.

  Pod tlakem nebyla jenom Nela, nýbrž i osoba, která zcela anonymně upozorňovala na kontroverzní chování, kdy zákazníkům neměla posílat faktury, případně je posílala se špatným variabilním symbolem, a když někdo objednávku stornoval, místo svých peněz se stejně dočkal balíčku, po němž už netoužil.

  Zvrat přišel, když před několika dny Hrabonela oznámila, že udělá stream, kde odhalí svou identitu. Kdo si myslel, že se tak stalo, je na omylu. Místo slibované tváře se její fanoušci dočkali pouze ruky, která psala vzkazy na papír.

  Jak redaktoři Expresu následně zjistili, mělo jít o zastírací manévr, protože osoba, která se skrývala pod účtem Hrabonela Hlena Lichvářová, se měla sama odhalit, když měla zveřejnit fotku své kuchyně, jež byla totožná s kuchyní Pavlíny Čadové, která si na Instagramu říká Tvoje blonďaté svědomí.

  Skrývala se za fiktivní Hlenou krásná Pavlína? Všechny indicie tomu nasvědčují.

  Skrývala se za fiktivní Hlenou krásná Pavlína? Všechny indicie tomu nasvědčují.

  Jelikož Hlena na počátku svého tažení slíbila, že svou identitu nakonec odhalí, a v posledních týdnech žádné nové informace nepřinášela a jenom se točila v kruhu a její počínání již postrádalo smysl, rozhodli jsme se jí na rovinu zeptat, jestli je opravdu Pavlína Čadová, jak ukazují všechny dostupné indicie.

  Ačkoliv Hlena do té doby s redakcí Expresu aktivně komunikovala, na naše dotazy neodpověděla, i když si je přečetla. Zajímavé je, že když se v minulosti objevily informace o její totožnosti, vždy je dementovala. Tentokrát ticho.

  Rozhodli jsme se tak prostřednictvím sociálních sítí kontaktovat samotnou Pavlínu. Což se nám bohužel nepovedlo, protože na Facebooku má zprávy zablokované a na Instagramu má účet od jisté doby zamčený, aby se na něj nemohl dostat každý.

  To nás neodradilo a kontaktovali jsme jejího partnera Petra, jehož jsme se na rovinu zeptali, co říká na to, že se pod profilem Hleny skrývá právě jeho partnerka a zda ji podporuje. Ten si naši zprávu sice přečetl, ale již neodpověděl.

  Pak se stalo něco podivného. Ve čtvrtek ráno byl na Instagramu účet Hrabonela Hlena Lichvářová deaktivovaný. Zkusili jsme jejího partnera kontaktovat znovu, zda se tak stalo, protože jsme v redakci Expresu odhalili její identitu, naši zprávu si tentokrát ani nepřečetl.

  Nejzajímavější na tom je, že se ani nepokoušel zprávu dementovat nebo jakkoliv vyvrátit. 

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 28. května 2020, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz