Jak dopadla Katka z filmu Třeštíkové? Vypadá na 70 a žebrá u Karlova mostu

Jak dnes vypadá narkomanka Katka z časosběrného dokumentu Heleny Třeštíkové? | foto: Reprofoto: CSFD/Facebook/Profimedia

Když začala Helena Třeštíková natáčet časosběrný dokument Katka, bylo jeho hlavní aktérce 19 let. Od té chvíle zaznamenává dokumentaristka její postupný pád až na samé dno. Jak vypadá drogově závislá Katka dnes a podařilo se jí vyhrabat z nejhoršího?

Píše se rok 1996 a Helena Třeštíková začíná v terapeutické komunitě v Němčicích natáčet život pohledné mladé dívky, která bojuje nejen s okolím, ale hlavně sama se sebou. Má touhy, sny a ideály. Její vize žít obyčejný život se však nenaplní.

Katka se stává narkomankou a během 14 let padá kvůli drogové závislosti na samé dno. V době natáčení dokonce porodila holčičku Terezku. Té by mělo být momentálně 10 let.

Je tomu už 8 let od ukončení natáčení a nám se podařilo Katku přes sociální sítě vysledovat. Ač se mnozí mohou podivovat, stále žije, respektive přežívá, ovšem v podmínkách, které ani trochu nenaznačují happy end.

Katce bylo 19 let, když s ní Třeštíková začala natáčet.

Katce bylo 19 let, když s ní Třeštíková začala natáčet.

Katka přebývá v Praze. Údajně má přespávat ve squatu v Karlíně, kde se také nejčastěji vyskytuje. Pohybuje se ovšem po celé Praze, zejména v centru. Před pár týdny byla například spatřena, jak žebrá u Karlova mostu.

Byla dokonce spatřena v centru Prahy, jak žebrá.

Byla dokonce spatřena v centru Prahy, jak žebrá.

Pro server Refresher.cz o ní dokonce promluvil i bývalý bezdomovec a prostitut Karim, který si momentálně vydělává tím, že organizuje prohlídky pražským podsvětím. Měl s ní bydlel jistou dobu ve stejném squatu. Údajně má za drogy provozovat prostituci.

„Ta se teď prodává výhradně za drogy. Pořád, i když vypadá na sedmdesát. Dealerovi je to jedno. Katka se ze své závislosti dostat nechce a už ani nemůže, protože kdyby přestala brát heroin, tak umře. Bere 2,5 gramu heroinu třikrát denně,“ tvrdí.

Katka se pohybuje v centru Prahy a k přepravě využívá i tramvaje.

Katka se pohybuje v centru Prahy a k přepravě využívá i městskou hromadnou dopravu.

Sama Třeštíková na její konto před dvěma lety uvedla, že Katku sama skoro nekontaktuje, protože stále střídá telefonní číslo, pokud vůbec nějaké má.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 sobota 2. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  175
 • Cože
  42
 • Trapas
  38
 • Super
  33
 • Sladký
  30
 • Haha
  19
Komentáře