jít naiDNES.cz

Katka vypadá jako stařena, co chce drogy, vypadá to s ní špatně, říká Třeštíková

Helena Třeštíková se Katce dlouhé roky snažila pomoci. | foto: Profimedia.cz

Dokumentaristka Helena Třeštíková (70) sledovala život narkomanky Katky Bradáčové, která se chtěla ze své závislosti dostat. Jenže po více než desetiletém sledování ženy padající až na dno společnosti se ukázalo, že je droga silnější než její vůle. Jak na „hvězdu“ dokumentu Katka vzpomíná sama autorka? Stýká se s ní ještě dnes?

S Helenou Třeštíkovou jsme mluvili na promítání jejího dokumentu Forman vs. Forman, který je nejen o kariéře našeho nejslavnějšího režiséra, ale především o tom, jak hledal svobodu a pravý domov, po němž už od dětství tolik toužil.

Miloš Forman byl hvězda první velikosti, zatímco „hvězda“ jiného dokumentu takové štěstí neměla. Ta se dostala až na samé dno společnosti, protože nedokázala ovládnout touhu po drogách. 

„Mnozí mi vyčítali, že jsem Katku jen využila ke svému prospěchu či výdělku. Byli na mě zlí, dostávala jsem ošklivé zprávy. Ale já netušila, kam se její příběh bude vyvíjet. Začala jsem točit mladou dívku, která je v léčebně a pere se se závislostí, o tom měl být ten příběh prvotně,“ prozradila trošku smutně Třeštíková.

Katce se snažila pomoci, když otěhotněla, ale ta byla stále závislá na pervitinu a heroinu. Ani mateřská láska feťačku nedokázala dostat z drogového pekla, které jí pravděpodobně bude stát i život.

„Vypadá to s ní velmi špatně. Jsme v kontaktu, ale už s ní nic netočím, jen z dálky sleduji ten smutný příběh. Mnoho lidí se snažilo pomoci, ale nic nezabíralo. Teď vypadá jako stařenka bez zubů, která chce jen drogu, a to je hodně špatný,“ dodala se zármutkem v hlase známá dokumentaristka.

Když začínala s Katkou natáčet, neměla Třeštíková ani krapet ponětí o tom, jaký obrat to nabere. Doufala, že dokument bude o pohledné dívce, která svůj boj vyhraje a vybojuje si život zpět. Scénář života tomu chtěl jinak.

U nejslavnější narkomanky to bohužel vypadá na celoživotní prohru na plné čáře. 

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat