jít naiDNES.cz

Konec vandru po světě, budeme bydlet v Austrálii! Miss Houdová a její nová etapa

Helena Houdová | foto: instagram

Po čtyřech letech cestování se Helena Houdová (38) rozhodla zapustit kořeny. Se svými třemi dětmi se usadí v Austrálii, kterou si vybrala jako nový domov. Krásná „biodivoženka“ tak ukončuje jednu etapu života. To staré z něj nechala odejít a těší se na všechno, co jí život přinese dál.

Naše nejalternativnější miss právě ukončuje čtyřleté období cestování a poznávání světa, během něhož se svými třemi dětmi procestovala téměř celou planetu.

Děti nechodily do školy a namísto toho praktikovaly tzv. unschooling, který je v New Jersey, kde dřív žila, legální. Až tedy bude mít máma Houdová pocit, že jsou děti připravené na vysokou školu, zajde jim jen pro certifikát a dítka budou moci jít studovat.

„Uzavírám kruh a těším se na nové, pro které jsem vytvořila místo tím, že jsem to staré a dále už nesloužící nechala odejít. S vděčností za všechny lekce, za všechny momenty tmy i světla – děkuji,“ napsala na Instagramu Helena Houdová, která se již těší, co nového jí přijde do života.

Nastal čas lásky, tvoření, bytí a přijímání. Moc se na tuhle etapu těším. Být spokojená s tím, co je, vyživovat naše těla i duši. Přijali jsme nový domov – Austrálii!“ pokračuje dále blondýnka s tím, že se s dcerou a syny zabydlí u protinožců.

Do této chvíle čtveřice procestovala světa lán a děti se učily tím, co viděly kolem, tedy stylem, jemuž se říká worldschooling.

Když v roce 1999 vyhrála Helena Houdová Miss České republiky, málokdo tušil, čeho všeho je křehká modelka schopná. Odjakživa tíhla k veganství, ochraně planety a pomáhala dětem, na základě čehož založila nadaci Slunečnice.

Pak se vdala za pohádkově bohatého filmového producenta Omara Amanata, odstěhovala se s ním do New Jersey a porodila mu tři děti.

Po sluncem zalitém období přišel v životě krásky zvrat a v roce 2015 se manželé rozvedli. Byť spolu mají dobré vztahy, Helena to odnesla na těle i na duši. Dnes už to hodnotí jako vysvobození a nezbytnou lekci, kterou si musela projít.

Máme spolu láskyplný vztah. Hodně jsem na sobě makala, abych v sobě neměla náboj oběti, abych si neříkala ‚proč on mi to udělal?‘ Rozhodla jsem se být zodpovědná sama za svůj život. Teď se na to dívám tak, že jsem měla možnost poznat samu sebe, byť formou nějakého traumatu a bolesti, ale díky němu můžu stát při své síle,“ řekla tehdy Houdová pro Super.cz.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:56 11. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  24
 • Super
  23
 • Tvl
  20
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Haha
  8
Komentáře