Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Helena Houdová se zase sesypala. Svlékla se a promluvila o posttraumatické reakci

  Už to vypadalo, že se Helena Houdová konečně vyrovnala se svou sexualitou, a proto začala rozdávat své zkušenosti, vše je ale, jak se zdá, jinak. Česká topmodelka trvale žijící na Bali přiznala, že prožívá posttraumatickou reakci. Jako léčbu si naordinovala samotu a nahotu!

  Život Heleny Houdové se zdál být jako z pohádky. Díky své kráse dobyla doslova celý svět, vdala se za movitého podnikatele, s nímž má dvě děti. Vše bylo ale jinak, a to už od dětství.

  Když pomineme fakt, že exmanžel Houdové žil tajný život s více ženami a nyní si odpykává trest za nezákonné finanční machinace, před časem se svěřila, že ji od puberty trápily deprese, nevěděla, kam patří, a přiznala, že byla i sexuálně zneužitá.

  „Začala se mi objevovat traumata z dětství. Vybavilo se mi, jak jsem malinká a probíhá tam sexuální zneužití někým, koho jsem znala, někoho, kdo už je delší dobu po smrti. Strčila jsem to někam do své ne 13., ale 113. komnaty. Celý život jsem v tom energeticky žila, ale z toho podvědomí do vědomí se mi to dostalo až v době, kdy jsem se sexualitou začala vědomě zabývat,“ přiznala před časem ve své zpovědi Houdová, která už se v posledních měsících zdála být se svou minulostí vyrovnaná.

  Prostřednictvím svého kurzu Posvátná žena začala předávat své životní zkušenosti, a dokonce začala i v rámci několikatýdenního kurzu Milenec bez hranic radit mužům, jak se stát mistry každého lože.

  Kdo by si myslel, že musí být velmi sebevědomá, aby o podobných věcech mluvila s cizími lidmi, hlavně s muži, je na omylu. Nyní přiznala, že se tak trochu sesypala.

  „Před rokem jsem sama sobě slíbila, že budu absolutně přítomná ve svém těle. Pro někoho normálka, pro ty, kteří jsme si prošli sexuálním traumatem, boj. Protože když jsme tu událost pozavírali, zamrzli jsme. A odešli z těla, stejně jako v mém případě. To abych tu bolest vůbec přežila. Lítat si a být propojená s astrálními světy je pro mě lehoučké. Být v mém fyzickém těle ne tak moc. Před třemi týdny mi osobní bolestivá událost spustila tuhle reakci a já byla přítomná pouze při své práci. Měla jsem ale problém tvořit nové, vymezovat si hranice, cítit. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že jsem v posttraumatické reakci,“ popisuje Houdová.

  Ta se hned začala léčit. „Vzala jsem si dva dny volna a jsem sama. Medituju, propojuju se, beru si medicínu oceánu a matky země. Pracuju se svými spirituálními průvodci,“ líčí modelka, která se v minulosti přiznala, že během svých seancí nemá problém sáhnout po halucinogenních látkách.

  Dobrou zprávou je, že nyní je prý zase vyrovnaná. „Teď už vím, že se to děje proto, abych mohla pro své klienty držet ještě bezpečnější a soucitnější prostor. Vím, že pod každou zkušeností je hlubší pochopení. Vím, že to je jen další transformace a já můžu cítit obojí, bolest i vděčnost,“ dodala Houdová a my už se nemůžeme dočkat dalšího kurzu, který z této zkušenosti vzejde.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 27. října 2020, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz