Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady guru Jára syndrom

  Bývalá miss se rozhodla být kněžka. Toto „povolání“ vykonává i Janečkova partnerka Lilia, která povyšuje obyčejnou nevěru na duchovní proces. Tak kdo další naletí? | foto: koláž Expres.cz

  Nevíte, co dál se svým životem a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá se, že nejsnadnější cestou se poslední dobou stává jakési kněžství, respektive „kněžkování“. Samostudiem nebo ezo kurzy za hodně peněz dosáhnete papíru, který z vás udělá vyšší duchovní bytost. Pak můžete cokoliv, třeba vybírat peníze od žen, které stále ještě v 21. století nepochopily, že na psychické potíže je tu psycholog a na ty sexuální sexuolog. Nově si můžete zaplatit koučku z leknutí Helenu Houdovou.

  Jednu dobu se zdálo, že poté, co se provalil skandál se samozvaným guruem Járou, občanským jménem Jaroslavem Dobešem, jenž léčil své klientky z mizerných předchozích vztahů tím, že je „odháčkovával“, což trestní řád České republiky ale chápal jako znásilňování pod vlivem drog, budou se mít ženy před podobnými praktikami na pozoru.

  Nicméně jak je vidno, supermoderní polorobotická doba plná vědeckých tezí a objevů snad jako by naopak nutila lidi na tomto světě tím spíše se obracet k duchovnu, ale s klasickou vírou to nemá nic společného.

  Namísto toho, aby lidé, respektive se to týká spíše žen uštvaných povrchním světem, hledali například boha (hledejte ho hlavně v sobě, lidská vůle je skutečným božím zázrakem), nebo se věnovali náročnému duchovnímu studiu, což trvá léta, podléhají trendu jakýchsi novodobých kněžek.

  Proč si myslíte, že byste je měli poslouchat?

  Už tu máme Lilii Khousnoutdinovou, partnerku matematika Karla Janečka, která si na „kněžkování“ postavila kariéru a pořádá pro ženy semináře o jejich těle, o porodu nebo o menstruaci. Její vstup mezi českou elitu začal klasickou manželskou nevěrou, kterou ale nyní oba dva – jak Lilia, tak Janeček – povyšují na nějaký duchovní vyšší cíl a jakousi mystickou cestu.

  K nim se nově přidává miss z roku 1999 Helena Houdová (39), bývalá supermodelka, která vydělávala peníze na těch nejlepších zakázkách pro velké módní domy a magazíny, vzala si amerického milionáře Omara Amanata (46) a vždy svoje kritiky dráždila dost nevídaným postojem k životu, jako je například vitariánství nebo neposílání dětí do školy.

  S Omarem se Houdová v roce 2015 rozvedla a vliv na to mohl mít její český „chůvák“ a moderátor Tomáš Novotný, který s rodinou cestoval po luxusních výletech a měl se starat o jejich děti, ale brzy se údajně začal starat i o spokojenost jejich matky.

  Houdová pak začala vandrovat po světě ve víře, že zkušenosti nejen pro její tři děti jsou více než všechny školy světa, aby nakonec zakotvila v Austrálii, odkud ale bude brzy muset odejít, protože si neprodloužila turistické vízum.

  Což o to, její životní styl musí vyhovovat zejména jí a nikdo nemá právo jí do něho mluvit, každý ať se zařídí, jak uzná za vhodné, není-liž pravda?

  Ale mají tyto ženy právo říkat vám, jak máte žít? A proč si vy myslíte, že byste je měli poslouchat? A co hůř, proč byste jim za to měli hlavně platit?

  Dobře placený byznys s ezo a bohyněmi

  „Budu certifikovaná koučka pro posvátnou sexualitu,“ napsala si Houdová na Instagram a hned se tam ukrývá sdělení, které nikdo samozřejmě nenapíše: A vy mi za to budete dobře platit.

  Byznys s těmito ezo obory nabývá na velké síle, přičemž nikdo doopravdy nedokáže spolehlivě vysvětlit, co posvátná sexualita vlastně je. Když si otevřete jakoukoliv „školu“, kde se tyto věci „vyučují“, obsahem jsou jakési neurčité řeči o bohyních, sestrách, o svém magickém já. „Hluboký ponor do tajemství Bohyně, Země, tradicí i sebe sama,“ píše se například na stránkách Výcvik keltských a slovanských kněžek. Co si pod tím představit? Otevřeli jsme si proto nějaká videa na YouTube, která mají popisovat tyto věci. Nic konkrétního se nikdy nedozvíte.

  „Chtěla jsem cítit jiné, větší magické potěšení než jen v občasných povrchních orgasmech,“ píše dále Houdová ve své nabídce na Instagramu, že vás za peníze „prokoučuje“.

  Na povrchních orgasmech není nic špatného, ne každý má během sexuálního aktu náladu na hodinovou tantru. Stejně tak není nic špatného na tom, že Houdová chce cítit jiné orgasmy, ale POZOR!

  Už teď vám tady touto větou podsouvá, že vaše „dosavadní“ orgasmy jsou špatné, protože nejsou sexuálně posvátné či co. Je to podprahové sdělení, že když si ji zaplatíte, bude váš orgasmus daleko lepší. Ve skutečnosti bude stále stejný, protože orgasmus je fyzický proces, ale naučit se jej prožívat jinak můžete i vy sami a nepotřebujete k tomu zástupy kněžek. Jistě i vy sami, milí čtenáři, znáte rozdíl mezi orgasmem, který je jen výsledkem fyzické potřeby, a orgasmem, jenž se dostaví po pohlavním styku s duševně blízkou a milovanou osobou, s níž sdílíte tu nejužší intimitu.

  „Objevila jsem v sobě posvátnou, sexuální kněžku z dob dávných i ne tak minulých, ženu, jejíž sexuální tisícileté vědomosti a znalosti jsou zakódované v mém DNA. A tak jsem dovolila svojí duši jít domů. K sobě, do mého srdce,“ jímá Houdová své followerky.

  Kam domů? Kde je doma její duše? Kde byla dosud? Na návštěvě? Tak šla domů, nebo do srdce? Co to znamená, že dovolila, předtím jí to zakazovala? Proč tito lidé nikdy nedokážou mluvit konkrétně? Je to jednoduché, když tomu nebudete rozumět, nepřijdete nikdy na to, že to jsou hlouposti, které nemají se skutečným duchovním výcvikem ale vůbec nic společného.

  Orientace na lidskou naivitu a hloupost

  Duchovní cestu k nějaké vyšší mentální úrovni absolutně nepopíráme, ale to je skutečně obsáhlé studium na celý život. Ne nadarmo probíhá hlavně v klášterech, ale ne tak, že tam přijedete na měsíční dovolenou, ale doopravdy tam žijete záměrně v nějakém režimu mimo vnější vlivy. Zabýváte se do hloubky historií, filozofií, jazykem, výkladem obsahu, stává se z vás učenec a v podstatě duchovní vědec.

  To má opravdu daleko do procesu jakéhosi koučinku, který můžete absolvovat samostudiem nebo si ho zaplatit a pak dostanete papír, že můžete dělat kněžku, protože mluvíte o menstruaci jako o božském poznání.

  Pravda, teď můžete odporovat tím, že se přece jedná o rituály a duchovní procesy z dob Keltů nebo Římanů. V té době ale společnost stála na jiných principech. Věci, pro něž nebylo vědeckého vysvětlení, se odvozovaly od víry, ta byla ale součást denního života těchto lidí a každý novorozenec s ní vyrůstal. Ergo náboženství ovlivňovalo běžné volní procesy lidí a ti je brali jako samozřejmé.

  Teď si sice můžete hrát na rituály, ale jako starověcí Antové už rozhodně žít nebudete, jednoduše třeba proto, že za tyto věci si nechávají tito „učitelé“ draze zaplatit během rychlokurzu, zatímco v dřívějších dobách se vám jim dostalo zadarmo, jelikož byly součástí výchovy, vzdělání a celoživotního rozvoje. Ženy, které se mohly nazývat kněžkami, bývaly vyvolené bytosti, dost často dívky z prestižních rodin, které musely projít už od dětství obsáhlým vzděláváním, zůstávaly celý život pannami, jejich rituály měly hluboký a přísný řád.

  Stát se kněžkou znamenalo obrazně obětovat svůj vlastní život společnosti, a to bez nároku na vlastní uspokojení, a to jakékoliv. Žádná ji v sobě „neobjevila“, byly náročným procesem na tuto službu připravovány.

  Kněžky, které tu operují dnes, jsou jen obchodnice s ženskou naivitou a hloupostí, které si prázdnými, nesrozumitelnými a jakože mystickými řečmi vydělávají na svůj život, svoje cestování a svoje přízemní a velice neduchovní věci jako zaplatit si hypotéku a nakoupit plnou ledničku. Sice budete spolu s dalšími sestrami a „spoluženami“ celý víkend tančit na louce s věncem na hlavě, ale s vašimi fyzicko-chemickými procesy těla to neudělá vůbec nic. 

  Máte problém se svou duší? Není vám psychicky dobře? Od toho jsou tu psychologové a psychiatři, atestovaní odborníci a lékaři, kteří mají vystudovaný obor, skládali během něj zkoušky a museli projít praxí pod přísným dozorem. Máte problém se svou sexualitou a se svými povrchními orgasmy? Od toho je tu odborník v podobě sexuologa.

  Jak to říct slušně - Helena Houdová bude vydělávat peníze na naivních ženských,...

  Jak to říct slušně, Helena Houdová bude vydělávat peníze na naivních ženských, které si neumí zasouložit.

  „Chtěla jsem milovat sebe a svoji jóni,“ uvádí Houdová celý svůj příspěvek, proč s tím vlastně začala. Kdybyste to náhodou nevěděli, tak jóni je vagina, hezčeji by se to dalo říct jako lůno. Jak se zdá, dneska je trendy všechno považovat za problém, protože na všechno se přece najde lék, dokonce i na váš obyčejný orgasmus nebo jen na to, že si prostě neumíte pořádně zasouložit a stydíte se zajít za sexuologem. Problém totiž je, že odborné a lékařské služby nahrazují ženy s pochybnými certifikáty a obecně ti, kteří vůbec nemohou nic vědět o vašem životě a dost často mají co dělat s tím svým.

  A možná ještě větším problémem je to, že ten, kdo chtěl opravdu nastoupit duchovní cestu, musel se složitě vypořádat se svým myšlením a opravdu si začít překopávat život. Dneska jsou tu s mnoha followery ženy, které si něco duchovního napíší na Instagram a ostatní jejich sledovatelky pak mohou velice bludně získat pocit, že když ony taky nejsou tak duchovní, nemilují svoji jóni, neobjevují své já a nežijí v pravdě, protože musí chodit do práce, kontrolovat děckám úkoly a stírat podlahu, že s jejich životem je něco špatně a nemají ho proto tak skvělý, jak tyto „světlonošky“ a další podobné „lžipřídomky“, jimiž se tito noví guruové označují.

  Poznávacím prvkem tohoto nešvaru je, že tomu nesmí pořádně nikdo moc rozumět a hlavně vše musí vypadat dostatečně obřadně. Pak nebude nikdo řešit, že platíte tisíce obchodníkům s deštěm za věci, které si musíte k životnímu štěstí zařídit jenom vy sami.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:16 čtvrtek 20. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   215
  • Haha
   60
  • Trapas
   41
  • Tvl
   28
  • Cože
   16
  • Sladký
   15

  Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

  Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

  Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

  Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

  Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

  Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz