Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Platili za mě cizí lidé! Houdové se „sama“ zablokovala karta na letišti v USA. Jak se to stane?

  Helena Houdová zavítala na festival Burning Man. Letenku zpátky jí museli zaplatit cizí lidé! | foto: koláž expres

  Helena Houdová (39) nechala své tři děti babičce a vyrazila na alternativní festival Burning Man do nevadské pouště. Byl to silný zážitek, a tak nakonec skončila na pohotovosti. Zpáteční letenku jí museli zaplatit cizí lidé, protože se Houdové zablokovala karta. Sama od sebe?

  Helena Houdová obráží alternativní festivaly po světě, tentokrát nepřednášela o posvátném sexu, ale jela se veselit do improvizovaného městečka Black Rock City, které každoročně vyroste na vyschlém jezeře v Nevadě a změní se na festival Burning Man.

  Tentokrát ale Houdová zřejmě nepočítala s tím, že ji festival Burning Man tak sebere. První chvíle podle ní provázely nepříjemné pocity, jimž modelka dala průchod. Jak se několikrát svěřila, v minulosti si tyto nepříjemné pocity nedovolovala prožívat, což znamená, že musela být pořád jen veselá. To je pro psychiku cesta do pekel.

  Dnes ale prý nechává volný průchod jakékoliv emoci, která se objeví, což se jí ve víru festivalového pobláznění vymklo kontrole. Skončila dle vlastních slov na pohotovosti, a to údajně kvůli dehydrataci. Helena Houdová je ale toho názoru, že to její tělo celkově nezvládlo.

  Celkově, nebo v tom byly nějaké veselé festivalové životabudiče?

  Helena Houdová na festivalu byla jako ve snu!

  Helena Houdová na festivalu byla jako ve snu!

  První momenty na festivalu Helenu Houdovou vzaly!

  První momenty okomentovala s baterkou na hlavě.

  To není zdaleka jediná komplikace, kterou festivalové radovánky provázely. Houdová na cestě zpět zjistila, že má zablokovanou kartu a nemůže tak platit za letenku.

  „Ahoj, lásky moje, tak já se vracím do civilizace. Ještě si to musí sednout, abych měla slova. Každopádně mám boty z roboty, na kterých je půlka pouště. Skoro jsem se nedostala do letadla, protože se mi zablokovala karta a museli za mě zaplatit jiní lidé z Burning Manu, které jsem našla na letišti,“ svěřila se Houdová v příspěvku na Instagramu.

  „Taková seance manifestací a požehnání. To jsem ještě nezažila,“ pokračuje.

  To, že za ni cizí lidé zaplatili letenku, považuje za projev vesmírné štědrosti a požehnání. Není divu, letenka jistě nestojí pár korun, navíc festival Burning Man není pro chudé, vstupné stojí kolem 20 tisíc korun bez ubytování, jídla a cesty. Dohromady vás takový festival klidně může vyjít na 60 tisíc korun, ne-li víc.

  Co se asi Heleně Houdové přihodilo, že měla zablokovanou kartu? Buď si v opojení štěstí spletla PIN kód a po třetím chybném zadání se jí karta zablokovala, nebo došly peníze? Když už se banka rozhodne vaši kartu zablokovat, neudělá to jen tak.

  „Nejprve se snažíme majitele karty kontaktovat, abychom ověřili podezřelé transakce. Kartu blokujeme po dohodě nebo ve chvíli, kdy se kontakt s klientem nepodaří,“ vysvětluje Tomáš Zavoral z Raiffeisenbank v článku serveru iDNES.cz, který popisuje trampoty se zablokovanými kartami.

  „Zablokovala se mi karta,“ jak tvrdila Houdová, je tak dost podivné vysvětlení.

  Blokace karty přichází tehdy, když ji ztratíte nebo vám ji někdo ukradne, to většinou vy sami o blokaci žádáte. Pak je tu ještě možnost třikrát zadaného chybného PIN kódu. Když se ale rozhodnete něco zaplatit a karta se zablokuje, je to už vážnější problém. Buď banka vyhodnotí vaši transakci jako podezřelou, zejména pokud se jedná o vyšší částku, a kartu zablokuje coby prevenci proti zneužití, což je ale údajně, alespoň co se týče českých bank, výjimkou. 

  „Za poslední dva měsíce jsme zablokovali okolo 40 karet a jen v jednom jediném případě se ukázalo, že naše obava z možného podvodu byla neoprávněná,“ sdělil tiskový mluvčí Air Bank Vladimír Komjati v článku z roku 2015, jenž se věnuje blokacím karet.

  Nebo se vám karta zablokuje tehdy, když „přetáhnete“ prostředky, ergo nemáte na účtě dost peněz.

  Život bývalé královny krásy, která je na své tři děti sama, ale nejspíše by měla mít oporu v bývalém manželovi, milionáři Omaru Amanatovi, se poslední roky nese v duchu obývání exotických destinací, kam se svými třemi dětmi cestuje.

  Jiný zdroj obživy modelka v poslední době nemá, modelingu se věnuje leda výjimečně a její ezoterické zájmy, s nimiž se snaží prorazit i na české scéně jako kněžka, jsou zaručeným žroutem financí.

  Fotogalerie

  Premium

  Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

  Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

  Premium

  Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

  Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

  Premium

  Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

  Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz