jít naiDNES.cz

Lidé, plačte, Houdová zařízla Česko: Na Bali ujíždí na smradu, spirituálnu a zahálce

Bývalá modelka Helena Houdová (39) o návratu na rodnou hroudu, která jí připomíná vše špatné, co se jí stalo, neuvažuje. Se všimným od manžela je na Bali milo, nehledě na to, že je tu mnohem blíž všem božstvům, která se „fuj“ ateistickému Česku vyhýbají obloukem. Raději ani nedomýšlet, jak její rozhodnutí našinci přijmou, přece jen jde o ztrátu národního pokladu! Vyhlásí snad vláda státní smutek?

„Prostě sem patřím. Mezi zlatý dveře a Šivu s rohy, mezi peříčka a batikované šaty, mezi lidi, kteří si cení svobody víc než pohodlí, mezi květiny a rýžová pole,“ zamyslela se Helena Houdová, která budí zdání, že na Bali chodí v jedněch šatech, spí s dětmi někde na pelechu z palmového chrastí.

Po večerech pak „motá“ amulety, náramky a lapače snů, aby měla rodina na slanou vodu, to v týdnu, o víkendu na banány a mango, jak se tak říká, na přilepšenou. 

Zapomněla zmínit, že tu bydlí v pronajatém domě se vším západním komfortem, děti žijí z tatínkovy apanáže, stejně jako ona, nemusí chodit do školy a jediné, co je zajímá, z čeho si udělají smoothie a kdy se půjde na jakou pláž.

Z toho, co Houdová píše, by člověk mohl nabýt dojmu, že se jí ve všech koutech světa stalo něco hrozného, dokonce i v USA.

O Evropě ani nemluvě, ta se ďáblu upsala už před lety. Navíc na starém kontinentu není žádný spirituální potlach typu Coachella nebo Burning Man.

Na Bali, to je jiná káva, kam se hrabe Jáva!

Helena Houdová byla v dětství sexuálně zneužita. Dnes se vydává na cestu ...

Helena Houdová byla v dětství sexuálně zneužita. Dnes se vydává na cestu certifikované koučky pro posvátnou sexualitu, lásku a vztahy.

„Mezi úsměvy místních a poznávání těch, co přicházejí z daleka, mezi vůně tyčinek a smrady z pálení všeho, mezi mangovníky a papáje,“ vyznala se ze svých balijských lásek Helena, která si zamilovala i to, že je tu třídění odpadu v plenkách a vše se tu pokoutně pálí na haldě před chatrčí.

Mohla by alespoň místní přimět k tomu, aby se více starali o své životní prostředí. To ale vyžaduje pravidelnou a soustavnou práci, takže nepřipadá v úvahu, tak by to bohové zahálky jistě nechtěli.

„Mezi moje,“ dodala zasněně spirituální žínka, která si nedávno postěžovala na to,  že jí fluoridy z vody i tablet ve školce načas zatemnily „třetí oko“.

To jí bohužel zapomnělo říct, že v jihovýchodní Asii, Bali nevyjímaje, se místní usmívají na všechny cizince, protože z nich mají peníze (anebo v nich vidí alespoň příslib, stejně jako Češi v kabelce Louis Vuitton nebo ojetém BMW). Kdyby je neměli, tak vstřícní a milí obyčejně nebudou.

Nebo tam snad Houdová bydlí za „pěkně děkuji a modlitbičku k tomu“. Platí snad svými amulety? Přednáškami o kultivaci vztahu se svou „jóni“? Nebo?

„Spirituální řeči a meditace jsou fajn, nás by ale bavilo, kdyby třeba Helena vyhlásila měsíc bez manželových peněz nebo měsíc, kdy bude chodit do práce a posílat děti do školy,“ rýpli si vykutálení fanoušci, kteří teskní poté, co Houdová označila balijský exil za trvalý.

Takový projekt, to nepůjde tak lehce. To bude muset schválit ještě Šiva (který beztak řekne NE)!

Nehledě na to, že kráska už svůj job na Bali má, na skútru tu vozí toulavé psy...

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz