Jak Weinstein obtěžoval ženy? Jedna zveřejnila nahrávku, ale něco tam nesedí

Melissa Thompson zveřejnila video, ve kterém jí Weinstein „dělá návrhy“. Co všechno video ukazuje? | foto: reprofoto: Daily Mail

Melissa Thompson patří k ženám, které Harveyho Weinsteina obvinily ze znásilnění. Nedávno poskytla televizní stanici Sky News videonahrávku, která zachycuje její pracovní schůzku se sexuálním predátorem. Video odhaluje, jakým způsobem filmový producent vyvíjí nátlak na ženy obecně, ale také to, jak si Melissa nedokázala stanovit hranice, chlípníka totiž do svého osobního prostoru naopak pustila.

Je rok 2011 a Melissa Thompson má pracovní schůzku s mužem, který je dnes obviněn stovkou žen z obtěžování až znásilnění. Melissa za ním přišla, aniž by tehdy někdo věděl, co Weinstein herečkám dělá a co na něj vše vyleze, kameru měla zapnutou jako součást projektu, nikoliv z důvodu skryté kamery. I proto je i její chování zčásti podivné.

Melissa vchází do kanceláře Harveyho Weinsteina a jde mu představit svůj start-upový projekt, v rámci něhož pořídila i nahrávku ze schůzky. Harvey Weinstein odežene ostatní z místnosti, navíc zamkne a ocitne se sám s Melissou, která mu na uvítanou podává ruku. Filmový producent se ale místo toho k ženě přivine a přímo ji osahává, což Melissa s lehkou rozpačitostí přijímá. „To je fajn, pojďme to takto vést. Můžu s vámi flirtovat?“ ptá se Weinstein. Žena mu na to odpovídá: „Ano, uvidíme. Trochu ano.“

Po chvíli se chlípný producent začne Melissy dotýkat na noze se slovy: „Nechte mě, abych se vás víc dotýkal. Je to v pořádku? Chtěla byste ještě trochu víc?“

Na tato slova žena odpovídá, aby dal ruku trochu výš. Schůzka probíhá od svého začátku neformálně, v přátelském až mírně flirtujícím duchu a jak Melissa, tak Weinstein působí uvolněně, přestože oba zachovávají určitou profesionalitu.

Po setkání pozve Weinstein Melissu na recepci hotelu, kde mělo dojít k završení pracovního setkání. Namísto toho jdou ale do hotelového pokoje, kde ji měl producent nutit k orálnímu sexu a následně ji znásilnit.

Co všechno nahrávka odhaluje?

Na začátku je potřeba uvést, že jakkoliv s Weinsteinem žena flirtovala nebo si nedokázala jednoznačně stanovit hranice, nerovná se to pozvánce ke znásilnění. Na druhou stranu, nic nevychází jen z jednoho popudu a všechny procesy probíhají v závislosti na předchozím jednání.

Během schůzky Melissa nedala najevo, že jí je chování Harveyho Weinsteina nepříjemné, a dokonce na jeho otázku, zda s ní může flirtovat, mu odpověděla, že trochu ano. Pokud jednání bylo nepříjemné, její neformální a flirtující konverzace nebyla zrovna na místě.

Na otázku televizní moderátorky Sky News, se kterou svou nahrávku pozoruje, zda si nemyslí, že svým chováním predátorského producenta pobízela k obtěžování, Melissa připustila, že se snažila držet s ním notu a že to tak mohlo vyznít, byť to původně nezamýšlela.

Na video se můžete podívat zde:

Úplně nepochopitelné je ale to, že jen pár hodin po schůzce vyrazila Melissa Thompson s Harveym Weinsteinem do hotelu, přestože se s ním předtím cítila v nebezpečí a producenta popsala jako predátora.

„Začal vypadat jinak, jeho oči jakoby ztmavly. Vypadal jako sexuální predátor. Nikdy jsem předtím neměla problém držet si kohokoliv od těla. Až do chvíle, kdy jsem potkala Weinsteina,“ vypověděla Melissa a nesměle se s ním vydala na hotelový pokoj.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 11. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  62
 • Haha
  23
 • Super
  15
 • Sladký
  15
 • Cože
  12
 • Tvl
  12
Komentáře