Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Harry s Meghan ukradli královně narozeniny trucovitým oznámením. Není to poprvé

  Harry s Meghan ukradli královně narozeniny. | foto: koláž Expresu

  Jste na nás zlí a my se s vámi nebudeme bavit! Harry s Meghan včera přišli s šokujícím oznámením, že odmítají nadále komunikovat se čtyřmi vybranými britskými společenskými deníky. Prý to není z důvodu cenzury, ale opakovaných lží. Netradičním krokem proti sobě kromě čtenářů poštvali i samotný Buckinghamský palác. Předně proto, že se s ním dvojice neporadila, ale především kvůli tomu, že ukradli dnešní narozeniny královně. Není to poprvé. Na chlup stejně to bylo s posledními narozeninami vévodkyně Kate, svatbou princezny Eugenie a v dalších případech.

  Na členy královské rodiny, byť odloučené od povinností, je to nevídaný krok. Princ Harry s vévodkyní Meghan vydali během včerejšího dne prohlášení, že se nebudou bavit se čtyřmi vybranými britskými deníky a jejich přidruženými webovými servery. Jmenovitě jde o Daily Mail, The Sun, Daily Mirror a Daily Express.

  „Nebudeme vám nic potvrzovat či vyvracet ani se s vámi scházet. Není to o vyhýbání se kritice, bránění veřejné diskuzi nebo cenzuře zpravodajství. Média mají veškeré právo informovat o vévodovi a vévodkyni ze Sussexu a utvářet si na ně názor, ať už dobrý, nebo špatný. Ale nemůže to být založeno na lžích,“ stojí v dopise, který Meghan s Harrym rozeslali do redakcí.

  Vadit jim má třeba to, že je média označila za pokrytce, když bojují proti znečišťování životního prostředí, a přitom v rámci dovolené křižují Evropu soukromým tryskáčem. Co je na tom za lež, je otázkou.

  Nezvykle radikální krok páru nenamíchl zdaleka jen veřejnost, která dění kolem královské rodiny sleduje, ale dokonce i samotný Buckinghamský palác. A to hned ze dvou důvodů.

  „Byli jsme tím šokováni. Nenechali si od nás jakkoliv poradit,“ řekl Daily Mailu člen blízkého okruhu kolem královny Alžběty. 

  To je první důvod. Ten druhý a ještě závažnější je, že Meghan s Harrym prohlášením, o němž museli dopředu moc dobře vědět, jaký poprask vyvolá, sprostě a sobecky ukradli královně 94. narozeniny. 

  Královna zůstává v Buckinghamském paláci! Jeho mluvčí popřel, že by prchla do...

  Královna Alžběta slaví 94. narozeniny.

  Ty slaví dnes (21. dubna), a přestože mohlo a mělo jít o světlý okamžik plný nostalgického vzpomínání na milníky Alžbětina panování, který koronavirem těžce zmítanou Británii zase o něco víc semkne, mnohem víc se řeší právě mediální bojkot dvojice ze Sussexu.

  Šokovaný tím je kromě Buckinghamského paláce i britský lid.

  „V předvečer královniných narozenin. Vy dva jste skutečně ďáblové,“ vzkazuje do tepla hollywoodského sídla Harrymu a Meghan jeden z Britů.

  Meghan slaví narozeniny, ale nikoho to moc nezajímá.

  Meghan v Británii přivítala čirá britská nenávist.

  „Vždycky musejí udělat radikální oznámení během něčích narozenin, svatby nebo nějakého speciálního momentu. Proč Meghan rovnou nepošle královně zdvižený prostředníček? Je to hrubá, nechutná, nevděčná, necitlivá, arogantní a mizerná žena (tím myslí samozřejmě Meghan, pozn. red.),“ přidává se další.

  A skutečně. Když se ohlédneme za důležitými oznámeními, jež Harry s Meghan od chvíle, co jsou spolu, učinili, podezřele často tím zastínili nějakou jinou důležitou událost týkající se jiného člena rodiny.

  Třeba přelomové rozhodnutí vystoupit z nejužšího okruhu královské rodiny oznámili 8. ledna. Další den slavila vévodkyně Kate narozeniny, o kterých ale pochopitelně vůbec nikdo nemluvil.

  V říjnu 2018 přímo na svatbě princezny Eugenie oznámila Meghan královně, že je těhotná. Tím šla svatba tak trochu na druhou kolej.

  Během probíhající koronavirové krize byli silně kritizováni za radostné oznámení vzniku vlastní charitativní organizace den poté, co byl britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem náhle převezen na jednotku intenzivní péče.

  Jejich až úsměvná pomoc v rámci krize (rozvážení jídel po hollywoodském sousedství) zastínila telefonní konference prince Williama a vévodkyně Kate, kteří neúnavně podporují zdravotníky či třeba děti pracovníků z první linie.

  Když mělo před dvěma týdny Británii z nekonečných zpráv o narůstajícím počtu mrtvých vytrhnout patnácté výročí svatby prince Charlese a vévodkyně Camilly, mnohem víc se řešilo, že se namísto slibovaného dělení času mezi Británii a Kanadu Harry s Meghan natrvalo stěhují do Hollywoodu.

  A dalším příkladem ignoranství a sobectví může být třeba to, že když byl princ Filip 20. prosince loňského roku hospitalizován a rodina naléhala na Harryho, aby za dědečkem přijel, protože vzhledem k pokročilému věku pro něj může být nemoc fatální, princ odmítl s tím, že raději bude dál trávit Vánoce s Meghan a synem Archiem v honosném sídle v Kanadě. 

  Na Instagramu Sussex Royal namísto přání brzkého uzdravení Filipovi vzpomínali na loňskou návštěvu Meghan v domově důchodců.

  Kdykoliv se tak už zdá, že není možné, aby pár ze Sussexu upadl v hlubší nemilost veřejnosti, přijdou Meghan s Harrym s něčím novým. A vybírat si, se kterými médii se budou bavit a se kterými ne, to je cesta do úplného pekla.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:45 čtvrtek 20. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   191
  • Super
   62
  • Tvl
   39
  • Haha
   36
  • Cože
   34
  • Sladký
   33

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz