Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Monarchie je plná předsudků. V Británii se mnou zacházeli jako s černoškou, říká Meghan

  A je to venku, Netflix dnes vypustil do světa první tři díly ožehavého dokumentu Harry a Meghan o životě a odchodu páru z královské rodiny. Oproti rozhovoru u Oprah Winfrey se jedná o poměrně lehce předvídatelné představení, oba si stěžují, jak složitý pro ně život v rodině byl, jak jim v patách neustále běhali fotografové a nikdo je neochránil a jak Meghan je druhou Dianou a Harry se bál, aby tak i neskončila. Také opět došlo i na obvinění královské rodiny z rasismu.

  Konkrétně princ Harry svou rodinu obvinil z toho, že v jejích kruzích panuje „obrovská úroveň nevědomých předsudků“. Odkazoval tím mimo jiné na princeznu Michael z Kentu, která před Meghan na vánočním banketu v Buckinghamském paláci nosila brož v podobě malé sošky černošského muže.

  Z rasismu dvojice obviňuje prakticky celou Británii, dokonce v dokumentu vystoupí bývalý mluvčí jejich charitativní organizace a mluví o koloniálním dědictví britského impéria, jež obchodovalo s otroky a zároveň bylo financováno královskou rodinou.

  „Ve skutečnosti se mnou nikdy nezacházeli jako s černoškou, dokud jsem nepřišla do Británie,“ prohlašuje v dokumentu sama Meghan.

  Podle prince Harryho je právě manželství s Meghan to, co ho od zbytku královské rodiny odlišuje. Prý se oženil ze srdce, nikoliv proto, aby se jeho žena hodila do systému.

  To je mimochodem velký plivanec do tváře bratra Williama a jeho manželky Kate...

  „Myslím si, že pro hodně lidí v rodině, samozřejmě zvláště pro muže, může existovat pokušení nebo touha vzít si někoho, kdo tomu odpovídá, než někoho, s kým jste možná předurčeni být. Je to rozdíl mezi rozhodováním se hlavou a srdcem. A moje máma, ta určitě dělala většinu svých rozhodnutí, ne-li všechna, ze srdce. A já jsem syn své matky,“ říká Harry na kameru.

  Harry a Meghan budou v novém dokumentu pořádně hrát na city.

  V dokumentu zazní i celá řada dalších věcí, které se budoucímu králi Williamovi líbit nebudou. Harry s Meghan bez ostychu použili celou řadu jejich záběrů, také se tu objevuje záznam rozhovoru princezny Diany s Martinem Bashirem pro pořad Panorama na BBC. William přitom loni veřejně požádal média, aby rozhovor nebyl přehráván a omílán.

  Také do otce, krále Karla III., si Harry neopomněl rýpnout, byť nepřímo. Prohlásil, že ho ve skutečnosti prakticky vychovali přátelé v Africe, kam v dobách dospívání jezdil na tříměsíční stáže.

  Zmatená fanynka Meghan

  Pochopitelně o něco větší hvězdou prvních tří dílů dokumentu je Meghan. Diváci mohou vidět několik záběrů, na nichž pláče, dává nahlédnout do svého soukromí, kdy je nenamalovaná či ukazuje těhotenské bříško.

  Kromě toho ze sebe podobně jako u Oprah Winfrey dělá zděšenou a naivní dívku, kterou semlela přísná pravidla britské monarchie.

  Meghan o sobě už v minulosti prohlašovala, že je fanynkou královské rodiny a vždy obdivovala princeznu Dianu. Jedna z jejích kamarádek dokonce zveřejnila fotografii, jak společně jako mladé dívky sedí před Buckinghamským palácem.

  Teď přitom Meghan tvrdí, jak neuvěřitelně ji šokovala formálnost královské rodiny a například to, že se některým členům musí klanět.

  „První setkání s královnou bylo šokem. Harry se mě v autě zeptal, jestli vím, jak se správně uklonit. Myslela jsem si, že to je vtip,“ vypráví Meghan.

  Princ Harry a Meghan Markle

  To stejné prý zažívala také s Williamem a Kate, které poprvé potkala, kdy byla bosá a v roztrhaných džínách.

  „Hned jsem je objala, protože já vždycky byla objímací typ. Neuvědomila jsem si ale, že pro spoustu Britů je to opravdu nepříjemné,“ vzpomíná Meghan, která v jiné části pohrdavě mluví o honosné a nákladné královské svatbě, již jim monarchie vystrojila, a označuje ji za zinscenovanou reality show.

  Zajímavé také je, že první díl obsahuje záběry Harryho a Meghan ze dne, kdy královskou rodinu opouštěli. Očividně tak už dávno předtím, než podepsali miliardovou dohodu s Netflixem, počítali, že svůj příběh prodají.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Průlom sedmnáct let od vraždy. Kmotra Mrázka zastřelil vrah ze Slovenska

  Premium Mrzlo. Ze dveří zámečku na pražské Lhotce vyšel kmotr podsvětí František Mrázek. Nájemný vrah ležící sto metrů daleko u...

  Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

  Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

  Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

  Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz