Maciuchová necelý rok po boji s rakovinou: Jak si trénuje mozek?

2. února 2017
Hana Maciuchová (71) vypadá už pár let stále stejně. Přesněji řečeno, stejně šik. Před necelým rokem porazila rakovinu a od té doby opět vesele křepčí na divadelních prknech. A jak tráví volné chvíle? Sází na osvědčený klid a nohy v teple. Nezapomíná si však trénovat mozek. Jak?

Hana Maciuchová nezahálí, v úterý se objevila na tiskové konferenci v divadle Ungelt, kde prezentovala jednu z rolí chystané tragikomedie Petera Quiltera 4000 dnů.

Herečka stárne s grácií.

Herečka stárne s grácií.

„Dva měsíce jsme spolu s kolegy Ondřejem Novákem a Petrem Stachem pod režijním vedením Pavla Ondroucha zkoušeli a teď nás čeká premiéra. Osobně mám tragikomedie ráda, protože jsou to příběhy ze života. Jednou jste nahoře, pak třeba dole, takže je to realita a doufám, že se tohle představení bude líbit,“ uvedla herečka, která se objevuje například také na velké scéně Divadla na Vinohradech.

Maciuchová nemá o role nouzi, umí si ale vyhradit i chvíle na odpočinek.

Maciuchová nemá o role nouzi, umí si ale vyhradit i chvíle na odpočinek.

O práci tedy rozhodně nemá nouzi, umí si ovšem vyhradit čas také na odpočinek: „Hraji v několika představeních, večer se učím nebo si opakuji role, a když si chci odpočinout, čtu si nebo velice ráda luštím sudoku. To je moje zábava,“ svěřila Maciuchová.

Herečka před nemocí totiž trpěla nedostatkem odpočinku. Jak sama na jaře přiznala, cítila tenkrát obrovskou únavu a totální vyčerpanost. Není tedy divu, že o své zdraví dnes mnohem více dbá.

Nemůže už se ovšem dočkat změny klimatu: „Vycházky mě v tomhle počasí nelákají, raději moc nevycházím a těším se, až zima skončí a s ní zmizí i sníh a ledovka na ulicích. Jaro, léto i podzim jsou má oblíbená období.“ uzavřela herečka.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 pátek 2. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • 9
  • 8
  • 8
  • 7
  • 6
  • 6
Komentáře