jít naiDNES.cz

Desítky cigaret, nic na práci a izolace stály Hanu Krampolovou duševní zdraví

Našla paní Hanka zase smysl života? | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

Tři krabičky cigaret denně, minimum jídla, nic na práci, naopak naprostá izolace. To všechno dostalo Hanu Krampolovou (57) opakovaně do léčebny. Při posledním kolapsu jí šlo o život, neboť byla tak vyhublá, že musela dostávat výživu nitrožilně. Není divu, že takový životní styl se na manželce Jiřího Krampola (80) negativně podepsal. Znát je to i na rozhovorech, které od návratu z nemocnice Hana poskytuje.

Hana Krampolová se zotavuje z posledního kolapsu, kdy jí šlo o život. Dlouhodobé psychické problémy a špatný fyzický stav se na bývalé učitelce v mateřské školce neblaze podepsaly.

Musím jíst a míň kouřit. Udělala jsem asi tři krabičky denně, teď mi musí stačit jedna. A s tím jídlem? Tak nechutenstvím trpím pořád, snažím se ale přemoct. A když to opravdu nejde, vypiji nutriční drink. Mám banánový, borůvkový, jahodový, různé... Můžu říct, že mi to moc chutná,“ říká Hana v rozhovoru pro Blesk.cz.

Jak lze vyčíst nejen mezi řádky, Hana odpovídá trochu zmateně, s její životosprávou se ale není se čemu divit. „Dneska jsem měla ke kafi dokonce dvě koblihy. V poledne půjdeme někam na oběd, není čas na vaření, musíme si vyřídit víza do Tunisu,“ říká Krampolova žena, která nechodí do práce a vaření (stejně jako ostatní povinnosti) je na jejím manželovi.

Z logiky věci by jí možná udělalo dobře na duchu i na těle, kdyby se nějakého toho domácího vaření ujala a něčím se zabavila. Jak se totiž říká, kdo si hraje, nezlobí.

Zajímavá je také Hanina poznámka o zařizování víz do Tuniska, kam se se svým mužem údajně chystá na dovolenou.

Občan České republiky žádná víza pro vstup do Tuniska ve většině případů nepotřebuje, ať už tam jede s cestovkou, nebo individuálně. Podle toho, co Hana Krampolová zmiňovala dál v rozhovoru, jedou se prostě rekreovat, opálit se a koupat v moři.

„Jedeme už za chvíli. Jak já dlouho nebyla u moře! Ani nepamatuju. Vidíte, musím si koupit nějaké plážové oblečení a něco pěkného k tomu moři,“ říká v rozhovoru o dovolené s tím, že neví, kam přesně jedou.

„Já se nejvíc těším na Dádu Patrasovou, ta prý bude mít pokoj hned vedle nás. Pro mě bude programem hlavně to moře. Moc ráda v něm plavu a cachtám se. Sluníčko miluju, těším se, že se po dlouhé době zase opálím,“ dodává manželka Jiřího Krampola.

My paní Krampolové přejeme, aby se na dovolené dala do pořádku a třeba se i inspirovala pohádkovou písní Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Dělání (to všechny smutky zahání).

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:40 9. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  26
 • Tvl
  18
 • Super
  14
 • Haha
  13
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat