Středa 23. září 2020, svátek má Berta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šaléová: Hanku s Jirkou jsem potkávala před lety ve fitku, byla to kočka s chutí do života

  Lidé si Hanku Krampolovou (✝59) pamatují jako křehkou blondýnku, která byla neustále v nemocnici, nebo zraněnou či jinak hendikepovanou. Věřte, že byly doby, kdy to byla prvotřídní krasavice s pevnou a souměrnou postavou, jež o sebe dbala a tvrdě dřela ve fitness centru, aby manželovi Jiřímu Krampolovi (82) „nedělala ostudu“. Byla jsem u toho, kdy byla návštěvnicí posiloven a každý muž se za ní otočil. Jaká před těmi patnácti lety byla?

  Když jsem se před patnácti lety přestěhovala z Ústí nad Labem do Prahy kvůli vysoké škole, jako závislák na pohybu a sportu jsem jako první hledala, kam budu chodit cvičit. Zajímalo mě to více než samotné bydlení, dala jsem tedy na recenze a začala navštěvovat posilovnu v hotelu Axa naproti Bílé labuti, která byla v té době vyhlášená a celebrity se tam jen střídaly. 

  U trenéra slavných Karla Tuháčka byli slavní manželé Jiří a Hanka Krampolovi snad každý den. V té době, kdy jsem ještě nepracovala v médiích a neznala nikoho z celebrit, přiznávám, že jsem byla u vytržení, že chodím cvičit zrovna s nimi.

  Před patnácti lety si herec Jiří Krampol nakládal váhy jako kulturista a i přes svůj věk měl neuvěřitelné tempo, zatímco Hanka mu úspěšně sekundovala. 

  Měla od Tuháčka přesný tréninkový plán, který poctivě cvičila, nosila upnuté kraťasy a jen sportovní podprsenku nebo přiléhavé tílko, pod nímž se rýsovaly břišní svaly.

  Ve tváři neměla žádné vrásky, byla samý úsměv, na všechny byla milá a všichni obdivovali, jaké má Jirka štěstí, že má vedle sebe ženu, která taky žije pro sport a je ještě k tomu sexy.

  Chodili spolu skoro každý den do fitness centra.

  Chodili spolu skoro každý den do fitness centra.

  I já v těch dvaceti letech s hubenou postavou jsem se neodvážila vzít si tak vyzývavé modely, které více odkrývaly, než zakrývaly, ale Hance to seklo. A nebylo to jen odhalenou kůží a vypracovanou postavou, ale také tím, že v sobě měla touhu žít, radovala se ze života, byla šťastná, když se Jiří cítil dobře, měla v sobě dravost a charisma.

  Je strašná škoda, že postupem let se kvůli závislostem začala více uzavírat do sebe, přestala navštěvovat fitness centra, i když tam Jirka chodí dodnes. Když se přestala o sebe starat, byl to začátek jejího konce. 

  Najednou už se tam ani neukázala, přitom v Axe na ni všichni vzpomínali v dobrém, měli ji tam rádi, chlapi se rádi podívali na pěknou ženu.

  Stejně jako slavná posilovna skončila, slavného trenéra hvězd převálcovala komerční sportovní centra, kterým bohužel nemohl konkurovat, i Hanka šla dolů. Najednou začala mít problémy se zdravím, lámala si nohy, ruce, měla psychické výkyvy, bojovala se závislostí na alkoholu, nikotinu a prášcích.

  Hanka na sobě před lety tvrdě pracovala a postavu měla luxusní.

  Hanka na sobě před lety tvrdě pracovala a postavu měla luxusní.

  Přestože si ji hodně lidí pamatuje právě takto, Hanka Krampolová nebyla vždy jen zničenou ženskou, uměla se radovat i z maličkostí, vyzařoval z ní optimismus a láska. Pečovala nejen o manžela, ale i o sebe, byla nádherná, zkrátka kus. 

  Takto na Hanku budu vzpomínat já. Chci si ji uchovat jako tu, na niž jsem se zálibně i trochu žárlivě dívala, že bych taky chtěla tak vypadat, jako Hanku, která do fitka přinesla smích a měla velkou vůli na sobě makat.

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

  Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz