Hana Krampolová: Přepadli mě doma s pivem v ruce, na psychiatrii mi bylo dobře

Hana Krampolová zůstává v nemocnici, její stav se lepší velmi pomalu, posteskl si Jiří Krampol. | foto: Profimedia.cz

Manželka herce Jiřího Krampola (80) Hanka (57) prolomila hradbu mlčení a promluvila o tom, co stálo za jejím kolapsem. Dokonce přiznala, že byla nucena být na psychiatrii. Že by se zase upíjela k smrti? Proč přestala jíst? Její vysvětlení je více než zvláštní.

Jsou to skoro dva měsíce, kdy Hana Krampolová musela být neodkladně hospitalizována kvůli selhání organismu. Ale manželka Jiřího Krampola to vidí naprosto jinak. Prý převoz nebyl tak nutný, jak to vypadalo.

„Pravda je, že jsem nejedla, nešlo to prostě do mě, a kouřila jsem jednu za druhou. Asi jsem nevypadala dobře a Jirka o mě dostal strach!“ rozpovídala se pro Blesk.

Jak to tedy bylo s tou přivolanou sanitkou, která Krampolovou odvezla do špitálu na kapačky? Zavolal ji sám herec?

„Ale ne. Byl ve vinohradské nemocnici na katetrizaci srdce a musel tam zůstat přes noc, a když byl po tom výkonu a dali ho na pokoj, chtěl mě zkontrolovat, co dělám. A já mu nebrala telefon, protože jsem ho prostě neslyšela. On dostal strach a zavolal známým, kteří mají klíče,“ povídala dál. 

Co se ovšem stalo dál, to už Hana nechápe. „Zazvonili u dveří a já jim šla otevřít. Musím přiznat, že s pivem. Proč ne? Byla jsem doma. Potom se to nějak semlelo a přijeli záchranáři. Chtěli na mně, abych dýchla, to jsem odmítla. Co si to dovolovali, vždyť jsem byla doma! A šup sem, šup tam, najednou jsem se ocitla v Nemocnici Na Františku. Tam do mě lili kapačky asi čtyři dny a potom mě převezli do blázince na Karlák,“ nechápala situaci Krampolová.

K obědu si dala svíčkovou bez knedlíků a masa.

K obědu si dala svíčkovou bez knedlíků a masa. Ale i tak je to pokrok.

Ta ale tvrdí, že na psychiatrii nebyla umístěna kvůli tomu pivu, co měla neustále pít, ale kvůli duševní poruše ze ztráty maminky.

„Kvůli alkoholu určitě ne, to mám už za sebou. Prostě s psychikou. Tu mám špatnou, vím to. Tu mám narušenou od té doby, co mi umřela maminka. Předtím jsem nevěděla, co to deprese je. Nedokážu ani vysvětlit, proč jsem teď najednou přestala jíst. Najednou to nešlo,“ nerozumí tomu dosud.

Přiznala ale, že by na psychiatrii klidně byla déle, že se jí tam líbilo. Hlavně tam mohla kouřit, což na jipce, kde ji dávali dohromady, samozřejmě nemohla. Přitom cigarety byly jednou z příčin selhání organismu, protože jich měla vykouřit až sto za den!

Jiří Krampol s manželkou Hankou, kterou zajímají hlavně cigarety.

Jiří Krampol s manželkou Hankou, kterou zajímají hlavně cigarety.

„Ale jo, tam mi bylo docela fajn. Že bych se tam chtěla zase vrátit, tak to ne, ale vážně to tam není špatný. Dokonce nenadávali, když jsem nejedla, a dali mi bez řečí nutridrink,“ dodala Krampolová, která se nyní snaží jíst, s tím, že Jiří pro ni dokonce vyváří.

Snad už Hana nebude hladovět a nesklouzne k anorexii. Měla by být spíše oporou svému stárnoucímu muži a starat se o něj. Doufejme, že Jiří Krampol bude mít brzy zpátky tu manželku, do níž se před lety tolik zamiloval. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat