Z jejích výkonů v show TTMZH nám padá čelist. Co o ní ale skutečně víme?

Hana Holišová je ženou mnoha tváří. | foto: TV Nova

Každou sobotu exceluje v zábavní show Tvoje tvář má známý hlas, málokdo jí však zná jménem, natož aby o ní něco věděl. Kdo je tedy ta, která dokáže být dokonalou Beyoncé, nenahraditelným Michaelem Jacksonem nebo Edith Piaf?

Hana Holišová. Příliš nevýrazná mladá žena s hnědými vlasy a neuvěřitelně velkýma očima.

Donedávna jen herečka nekonečného seriálu Ulice, v posledních týdnech však velká hvězda zábavního pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Fotogalerie

Hned v prvním díle si totiž diváky získala coby kopie Edith Piaf, kdy naprosto bezchybně vyzpívala i ty nejtěžší pasáže písně Non, je ne regrette rien.

A i přes to, že hned na začátku nasadila laťku vysoko, drží se jí dál.

V dalších dílech se totiž předvedla jako královna Beyoncé, kdy ohromila neuvěřitelným tancem, ulítlá Katy Perry nebo nezapomenutelný Michael Jackson.

Není se tak co divit, že se v lidech začala probouzet touha, zjistit o této drobné dívce něco víc. Kdo to tedy „ta holka“ je a kde se vzala?

Talent s moravským temperamentem

Jen málokdo ví, že ač měla Hana od mala hudební vlohy, chtěla se stát učitelkou. I proto zamířila na střední školu pedagogickou v Boskovicích, během studia se však cítila umělecky nenaplněná, a tak její kroky vedly přímo k činohernímu herectví na JAMU.

Začala hostováním v různých hrách po brněnských divadlech a po úspěchu odjela do Prahy.

Snad úplně poprvé jsme si ji do paměti mohli nějak výrazněji zapsat jako Alenu z muzikálu Noc na Karlštejně, za kterou byla v roce 2004 nominovaná také Thálii.

Hana Holišová je velmi nadaná.

Hana Holišová je velmi nadaná.

Od té doby to s ní šlo jen k lepšímu. Z divadla totiž naskočila před kamery a stala se jednou z ústředních postav seriálu Velmi křehké vztahy. Objevila se tak po boku známějších kolegů jako je Dana Morávková, Jan Kačer nebo Alice Bendová.

Divadlo pro ni však bylo stále srdcovou záležitostí, i proto z obrazovek utíkala na prkna, která znamenají svět. A dřina se jí vyplatila.

V roce 2012 si totiž odnesla za roli Jany v muzikálu Papežka svou první Thálii.

V divadelním světě si tak rychle udělala jméno a našla přátele. Jedním z nich měl být dokonce i zesnulý Petr Kovarčík. Dlouho se spekulovalo o tom, že po ní zámožný podnikatel pokukuje a má s ní jisté plány. Záhy se Holišová objevila v úspěšném muzikálu Mamma Mia, kde kromě toho, že sklidila úspěch, našla lásku v bývalém příteli Kamily Nývltové, Tomáši Smičkovi.

Má co nabídnout.

Má co nabídnout.

Teď se nám pětatřicetiletá herečka každou sobotu vlní na televizních obrazovkách, zpívá neuvěřitelné výšky a mění se do slavných osobností, zatímco ve všední dny zkouší na nový muzikál Ať žijí duchové, kde bude mít hlavní ženskou roli Leontýnku.

Ještě štěstí, že nezůstala u těch mateřských školek.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:02 23. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  212
 • Trapas
  51
 • Tvl
  15
 • Cože
  11
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
Komentáře