Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Život Hany Brejchové: Zavrhla dceru. Vnuk skončil ve vazbě, ona na psychiatrii. Sestru nesnesla

  V 77 letech zemřela herečka Hana Brejchová, mladší sestra legendární hvězdy české kinematografie Jany Brejchové (84). O jejím úmrtí informovaly dcery Veronika a Světlana. Život Brejchové připomínal horskou dráhu. Se sestrou se dlouhodobě nebavila, rozhádaly se kvůli filmovým rolím. Nevídala se ani s adoptivní dcerou Světlanou, kterou zavrhla. Její vnuk se dostal do potyčky, během níž došlo ke střelbě a skončil ve vazbě. Hana dokonce skončila na psychiatrii, jen zázrakem přežila požár, během něhož jí vyhořel byt a poslední roky dožívala v domu s pečovatelskou službou. Trpěla cukrovkou. O smrti Hany se prý její sestra Jana nedozví, aktuálně se totiž sama potýká s vážnou nemocí a taková zpráva by jí mohla přitížit.

  Život herečky Hany Brejchové by vydal hned na několik tučných knih. Herečka se zapsala do diváckých srdcí jako hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky anebo Amadeus, právě kvůli oběma rolím se ale měla rozkmotřit se svou starší sestrou, slavnější Janou Brejchovou.

  Ta byla v té době manželkou režiséra Miloše Formana, který ji ale na rozdíl od Hany do žádného ze svých filmů neobsadil. Jana se do Miloše zamilovala, když jí bylo teprve šestnáct a vzala si ho i přes nevůli rodičů. Ti ji kvůli němu ostatně vyhodili z domu. Manželství skončilo kvůli nevěře, Jana byla navíc přesvědčená o tom, že jí Miloš svedl sestru.

  Hana se přitom dušovala, že spolu nikdy nespali. Nenávist mezi sestrami ale trvala dál a nepominula ani poté, co se přišla Hana na Janu podívat do nemocnice. Tehdy se s ní prý chtěla usmířit, Jana ji ale vidět odmítla.

  Neměla slov.

  Manželem Hany Brejchové se stal dnes již zesnulý Jaroslav Bařina. Herečka adoptovala dvě dcery, Veroniku a Světlanu, kterou ale tvrdě vymazala ze života.

  „Už dávno ji nepovažuji za svoji dceru. Zřekla jsem se jí. Vzdala se svých dětí kvůli chlapovi. Občas se ozve Veronice, ale nechci, aby o mně věděla. Říkám jí, ať jí klidně řekne, že máma umřela,“ nechávala se za svého života slyšet herečka.

  Dobře podle všeho nevycházela ani se všemi svými vnoučaty. Světlanin syn Jaroslav byl několikrát stíhaný, jednou se dokonce dostal do potyčky, během které se střílelo. Na místo byla přivolána zásahovka a vnuk Brejchové pak skončil ve vazbě. Ta to odmítla komentovat.

  Hana Brejchová

  Chvíli se dokonce léčila na psychiatrii, to po požáru, který v roce 2009 v jejím bytě vypukl, a málem ji stál i život. Ten zřejmě zapříčinila svíčka anebo cigareta. Herečka utrpěla otravu oxidem uhelnatým a skončila v nemocnici. Kvůli tomu se později topila v dluzích a musela odejít do pečovatelského domova. V pozdějším věku trpěla cukrovkou.

  Fotogalerie