jít naiDNES.cz

Hvězda Ordinace Ha Thanh Špetlíková přiznala krach manželství

Hvězda Ordinace v růžové zahradě Ha Thanh Špetlíková se svým manželem, designérem Martinem Špetlíkem | foto: Profimedia.cz

Ještě loni v létě to vypadalo, že manželství herečky Ha Thanh Špetlíkové (29) a designéra Martina Špetlíka (37) nic neschází. Na premiéře snímku Úsměvy smutných mužů oba jen zářili. Idylka je ale, zdá se, u konce. Hvězda Ordinace v růžové zahradě potvrdila konec, s manželem, s nímž se před pár lety pustili do podnikání, už žijí odděleně.

„V současné době bydlím sama. S manželem už spolu nejsme. Víc se k tomu vyjadřovat nechci,“ přiznala deníku Aha! Ha Thanh Špetlíková. Přitom ještě před třemi lety přidala ke svému exotickému jménu příjmení Špetlíková a začala se svou polovičkou podnikat. Svou lásku si navíc musela vyvzdorovat, sňatek s Čechem její rodina nepřijala zrovna s nadšením.

„Tenkrát se ve mně potkávaly protichůdné světy: vietnamská rodina versus čeští přátelé, moje generace versus generace mých rodičů, umění proti praktickému byznysu. Bylo to dost schizofrenní a trvalo dlouho, než jsem si dokázala srovnat věci v hlavě. Než mi došlo, že v sobě dokážu tyhle světy propojit a nelhat ani sobě, ani svému okolí,“ přiznala před časem Špetlíková. 

Ta se vzepřela opravdu se vším všudy a provdala se za Martina Špetlíka. Právě s ním pak v Praze otevřela dvě kavárny, které z ní udělaly finančně nezávislou ženu.

Ha Thanh na herectví nezanevřela. Zazářila ve filmu Miss Hanoi. Do filmu Úsměvy smutných mužů pak byla obsazena, protože se tvůrcům hodila typově, ačkoliv v původní předloze není představitelka Soni vietnamského původu. Herečka tu ztvárnila narkomanku, což překvapilo i ji, že se právě pro tuto roli režisérovi Danu Svátkovi hodila.

„Ačkoliv jsem kulturně víc Češka, nemůžu dělat, že nevypadám jako Vietnamka. Třeba se to za pár let změní, ale ještě chvíli to bude trvat. Mám pocit, že jsem první vlaštovka. Občas když někdo potřebuje Vietnamku, tak mě třeba osloví, zároveň vím, že nejde pořád koukat na jeden obličej. Přála bych si, aby těch vietnamských herců bylo víc a abych nedostávala pouze role, kde potřebují jenom Vietnamku. To je ale otázka pár let,“ poznamenala k herectví Ha Thanh.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:23 9. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Cože
  13
 • Tvl
  13
 • Sladký
  12
 • Trapas
  11
 • Super
  9
Komentáře