jít naiDNES.cz

I po devadesátce se můžete smát! Jako Gustav Oplustil, autor estrádní zábavy

Gustav Oplustil dorazil na křest kalendáře ve skvělé náladě. | foto: Herminapress

Televizní estrády bývaly největší zábavou, co divákům bývalého režimu televize nabízela. Jako taková ale stála za to. Právě na této zábavě se podílel scenárista a dramaturg Gustav Oplustil (93), který se nedávno objevil ve společnosti. Navzdory vysokému věku se těší dobrému zdraví.

Je živoucím důkazem toho, že i v pokročilém věku může být člověk v dobré kondici!

Gustav Oplustil, český televizní a rozhlasový scenárista, dramaturg a příležitostný herec se účastnil křtu Cibulkova kalendáře pro pamětníky.

Na akci do pražského Karlína dorazil ve skvělé náladě a zdá se, že i v dobré kondici. Vzhledem k tomu, že mu táhne na stovku, je to skoro zázrak.

Gustav Oplustil je ukázkou toho, že stáří nemusí být jen utrpením.

Gustav Oplustil je ukázkou toho, že stáří nemusí být jen utrpením.

Oplustil, který se v minulém režimu podílel na mainstreamové, přesto inteligentní zábavě, se smál od ucha k uchu. Podobně jako na téměř každé společenské akci, na niž zavítá. Že by tajemství jeho zdraví spočívalo právě v jeho věčně dobrém rozpoložení?

Kromě toho, že stál za pořady Bejvávalo, Kabaret U dobré pohody nebo Úsměvy, psal scénáře k filmům významných režisérů, jakými byli například Václav Vorlíček či Zdeněk Podskalský.

Sám si zahrál menší role například v Menzelových filmech Skřivánci na niti nebo Zločin v šantánu.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat