Vztahový propletenec Giviho z MasterChefa. Čí je to bratranec a co má společného s Emmou?

22. října 2021
Vyhrál Givinar Kříž alias Givi z aktuální řady MasterChef Česko bagetovou výzvu kvůli svým známostem a jak je to s jeho protekcí? Jeho kontakty sahají daleko a nejzajímavější na všem je jeho rodinný propletenec. Givi není v showbyznysu žádným nováčkem, nejenže spolupracuje s Kapitánem Demem, navíc jde o bratrance Jordana Haje, který žije s Emmou Smetana. S tou, jež před několika lety televizi, na které si nyní Givi honí slávu, hnala před soud.

Už když se Givi objevil v castingových kolech MasterChefa Česko, bylo zřejmé, že nejde o obyčejného soutěžícího. Mezi stovkami uchazečů ho poznal Přemek Forejt, který dopředu řekl, že ačkoliv by rád, do svého týmu ho nevezme, aby ho nikdo nemohl nařknout z protekce.

Radek Kašpárek mu šanci odmítl dát, Jan Punčochář se rozhodl, že si ho vezme pod křídla. Ačkoliv se Givi celou dobu držel zpátky a alespoň před televizními obrazovkami nedával najevo svůj původ, bagetová výzva odhalila pravou podstatu. V show je sice sám za sebe, na plakát Bageterie Boulevard se ale nechal nafotit ve stylu Kapitána Dema, se kterým roky spolupracuje.

To ale není jeho jediné pojítko se showbyznysem. Givi je bratrancem Jordana Haje, který žije s moderátorkou Emmou Smetana. Jak on nyní, tak Haj před rokem si honili slávu prostřednictvím show televize Nova Tvoje tvář má známý hlas. Hvězdou televize Nova svého času byla i Emma Smetana, jejíž angažmá v naší nejsledovanější televizi ale neskončilo příliš šťastně, dostala výpověď.

Jelikož byla v době výpovědi těhotná, což zprvu údajně netušila ani ona, Smetana zpětně platnost výpovědi zpochybnila. Městský soud jí dal sice za pravdu, soud vyšší instance ale žalobu smetl ze stolu s tím, že se moderátorka odvolala příliš pozdě. To ale tehdy Emmě nebránilo v tom, aby na svého bývalého zaměstnavatele naposledy veřejně zaútočila.

„Po doručení rozsudku s nejvyšší pravděpodobností podáme dovolání. Jde především o princip, o to, aby tady nevznikl nebezpečný precedens. Aby podobně nechutné zacházení ze strany zaměstnavatelů nepotkávalo další těhotné zaměstnankyně,“ uvedla tehdy mimo jiné Smetana, která už ale v průběhu soudního sporu začala pracovat pro DVTV.

Zatímco Emma Smetana se s Novou soudila, Jordan Haj a jeho bratranec s naší největší komerční televizí nemají sebemenší problém a právě díky Nově se dostali do povědomí širší veřejnosti. 

Než se Haj objevil ve Tváři, byl vnímaný převážně jako ten od Emmy, kterého na jeden večer vyměnila za Josefa Trojana. Kříže do té doby ale znali opravdu jenom skalní fanoušci Kapitána Dema.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Ohodnoťte článek
Komentáře