jít naiDNES.cz

Radši bude nahá, než aby měla kožich! Jak vypadá agentka Scullyová v rouše Evině?

Gillian Anderson: „Raději budu nahá než nosit kožich!“ | foto: Profimedia.cz

Fanoušci seriálu Akta X se sice nikdy nedozvědí, zda spolu agenti Scullyová a Mulder někdy „něco měli“, ale jedna věc je jistá, herečka radši bude nahá, než aby nosila kožich. Toto hlásá v nové kampani proti kožešinovému průmyslu, pro niž se nechala nafotit, jak ji příroda stvořila.

Herečku Gillian Anderson (49 let) známe především z kultovního seriálu Akta X, ne každý ale ví, že se aktivně angažuje v kampaních bojujících za práva zvířat a je dlouholetou podporovatelkou neziskové organizace PETA. Tentokrát pro ně Gillian nafotila akty a v kampani hlásá: „Raději budu nahá než nosit kožich!“ Herečka má na snímku jen čelenku s králičími „ouškami“ a intimní partie si zakrývá dlaněmi.

„Vnímám jako velmi osvobozující, když mohu použít vlastní tělo k vyjádření důležitého postoje. Od kampaní proti nošení kožichů, kde jsou zobrazena zmrzačená těla zvířat, se lidé odvracejí. Táhne je to ale k nahatým kampaním, jakou je ta od organizace PETA, jejíž součástí mohu být a jsem na to pyšná.“ Takto se vyjadřuje agentka Scullyová ke svému aktu, který nafotila pro největší organizaci bojující za práva zvířat PETA.

Organizace PETA je největší nezisková organizace, která bojuje za práva zvířat a byla založená v roce 1980. Jejím sloganem je: „Nemáme žádné právo zvířata jíst, nosit jejich kůži a kožešiny, provádět na nich experimenty, využívat je v zábavním průmyslu, ani je jakýmkoli jiným způsobem vykořisťovat a týrat.“ Do jejích aktivit se zapojují i jiné slavné osobnosti, jakými jsou například brouk Paul McCartney, sexbomba Pamela Anderson, herec Joaquin Phoenix nebo popová zpěvačka Pink.

Nyní se organizace rozhodla, že na to půjde rafinovaně a namísto toho, aby veřejnosti předhazovala mrtvé zkrvavené lišky (tedy do „protikožešinových“ kampaní), vsadila na přitažlivost nahých těl a nafotila kampaň s Gillian Anderson. 

Gillian Anderson alias Scullyová ale není zdaleka jediná celebrita, která se nahotou rozhodla orodovat za práva zvířat. Podívejte se i na další krásky, které odhodily róby a vyrazily do boje!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:13 9. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  11
 • Trapas
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  7
 • Haha
  6
 • Tvl
  6
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře