Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Gillian Andersonová o roli Thatcherové: Musela jsem zahájit její výzkum, největší problém mi dělal předkus

  Ohromnou popularitu a úspěch si seriál Koruna získal kromě dalšího i tím, jak věrně každý herec ztvárnil svou postavu. K tomu patří i studování těch nejmenších detailů, jako je styl chůze, držení těla, dikce a spousta dalšího. Své si užila i herečka Gillian Andersonová, která z rolí koček v komediích skočila rovnou na tu zřejmě nejrozporuplnější postavu britské politické scény, premiérku Margaret Thatcherovou. „Měla tu nejvýjimečnější mysl, co jsem kdy viděla. Ale ve finále si myslím, že byla docela diktátorská,“ popisuje herečka.

  „Když jsem na Margaret Thatcherové začala pracovat, uvědomila jsem si, že na ni nemám skoro žádný vlastní názor. Že jsem dosud názory přebírala jen od jiných lidí. Podle mých zkušeností je ale dobré odložit předsudky o postavě stranou a začít pátrat po jejích přesvědčeních a motivacích,“ myslí si herečka, která Thatcherovou v Koruně ztvárnila.

  „Zahájila jsem opravdu rozsáhlý výzkumný proces, četla jsem její biografie, sledovala hrozně moc dokumentů,“ popisuje Gillian Andersonová pro magazín Vogue, jak se na roli někdejší britské premiérky chystala.

  Studium Margaret Thatcherové prý vzala od samého začátku, tedy od dětství, které podle ní člověka formuje. Nakonec dospěla k závěru, že měla „Železná lady“ výjimečnou mysl, ale i skutečně ostré politické názory.

  „Já bych nutně nesouhlasila s jejím stylem vedení země. Ve finále si myslím, že byla docela diktátorská. U moci byla jedenáct let a říká se, že vůdci by neměli přesáhnout sedm let, protože jinak zešílejí. Ale ona měla výjimečnou mysl,“ myslí si Andersonová.

  Gillian Andersonová zvládla roli Margaret Thatcherové na výbornou.

  Gillian Andersonová zvládla roli Margaret Thatcherové na výbornou.

  Blonďatá herečka je zvyklá hlavně na role sexbomb, proslavila ji Dana Scullyová v seriálu Akta X, aktuálně hraje třeba sexuoložku v komediálním seriálu Sexuální výchova. 

  Postava Margaret Thatcherové byla mimořádný skok, který ale Gillian zvládla perfektně a mezi ohlasy diváků byste těžko hledali jediný kritický komentář.

  Gillian Andersonová jako Dana Scullyová v Aktech X

  Gillian Andersonová jako Dana Scullyová v Aktech X

  Perfektně zvládla typický ostrý styl mluvy někdejší premiérky i charakteristický styl chůze v předklonu. Celkově Thatcherovou napodobila mimořádně věrohodně.

  „Máme podobný nos i oči, obě máme přivřená víčka. Akorát Margaret Thatcherová měla výrazné zuby. Zpočátku jsme počítali se zubní protézou, jenže ta byla obtěžující, vůbec to nepůsobilo přirozeně. Zkoušeli jsme nejrůznější způsoby barvení, vytváření mezer a podobně, ale nakonec jsme rozhodli, že to necháme být. Přišla jsem na to, jak držet pusu, abych měla větší předkus. A v kombinaci s nakloněnou hlavou a jejími pohyby to nakonec stačilo,“ usmívá se herečka.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz