George Clooneyho patrně netřeba blíže představovat. Tento americký herec je velmi výraznou postavou filmového průmyslu. Kromě filmů a seriálů je také tváří kapslí Nespresso se svojí ikonickou hláškou „What else?“. Nyní se stal ale terčem útoků, pomluv a obvinění!
V noci z úterý na středu se Donald Trump stal 47. prezidentem USA, kdy v těsném souboji porazil konkurentku z demokratické strany Kamalu Harris. Lidé se o tom samozřejmě měli potřebu vyjadřovat na všech sociálních sítích, téměř okamžitě se rozhořela debata, kdo za co může, kdo jejich favorita či favoritku podpořil málo nebo až přespříliš... a jedním takovým nešťastníkem je bohužel také fešák Clooney.
Lidé bez kontextu začali na sociální sítě postovat věty jako „Je to celé vina George Clooneyho!“, nebo „Clooney, potřebujeme si promluvit...“. Vzedmula se celá vlna podobných obvinění. Jak moc ale jsou tato nařčení na místě?
Clooney totiž ve skutečnosti byl vždy duší zarytý demokrat, občas hlasitější, občas spíše tišší. To nic ale nemění na tom, že veřejně podporoval Baracka Obamu, Hillary Clinton nebo Joe Bidena. A co víc, dokonce přímo Trumpa kritizoval! Tak v čem je tedy problém?
Vlastně v tom, že Clooney tak trochu přišel k rozumu. Brzy poznal, že jednaosmdesátiletý Biden už není nejlepším „materiálem“. „Takhle to v listopadu nevyhrajeme,“ poznamenal během roku slavný herec, „není to jenom můj názor, je to názor i většiny senátorů, se kterými jsem osobně mluvil.“ Jedenáct dní na Biden postoupil své místo Kamale Harris.
Ano, to je ten problém. Lidé zkrátka rádi ukazují prstem, a Clooney je po tomto výroku ideální cíl. Svůj postoj totiž vyjádřil hned několikrát. Herec byl velkým zastáncem výměny prezidentského kandidáta, protože Biden už pro něj nebyl někdo, kdo by mohl konstruktivně vést Spojené státy. V USA, které jsou prezidentskou republikou, je přeci jen prezidentský post mnohem zodpovědnější funkcí, než je tomu u většiny zemí v Evropě.
Chudák Clooney si to teď musí tak trochu odskákat. Lidé na jeho slova nezapomínali. Ale je dobré si taky uvědomit, že se jedná zpravidla jen o vybíjení si frustrace z prohry.
V minulosti celá řada osobností hovořila o ne příliš šťastném setrvání Joe Bidena v potencionální prezidentské funkci. Když přišla řada na Kamalu Harris, lidé to z velké části kvitovali a radovali se. Vzhledem k tomu, že taktika jaksi nevyšla, viník, jak jsme zmínili výše, se prostě musí najít.
Clooney navíc nebyl jediný, kdo se vyjádřil pro výměnu prezidentského kandidáta. Po jiné tváři volal například bestsellerista Stephen King (který si skutečnou hrůzu umí dost dobře představit, jak víme) nebo americká poslankyně Nancy Pelosi. Proč se tedy neukazuje na ně? Jednoduše nemají tak známou tvář.
Fotogalerie |