Herec Geoffrey Rush to natřel Me Too: Dostane 20 milionů za křivé obvinění!

Herec Geoffrey Rush porazil Me Too. Noviny, které z něj udělaly sexuálního predátora, mu musí vyplatit odškodné. | foto: Profimedia.cz

Karta jako by se pomalu začínala obracet! Eryn Jean Norvillová, další z řady zhrzených béčkových hereček, které chtěly povadlou kariéru nakopnout pochybným obviněním slavného kolegy ze sexuálního zneužívání, byla australským soudem označena za absolutně nedůvěryhodnou osobu poté, co nařkla z obtěžování herce Geoffreyho Rushe. Tomu navíc deník The Daily Telegraph musí vyplatit bezmála 20 milionů korun, protože si neověřil fakta a udělal z něj sexuálního predátora.

Kampaň Me Too se „herečkám za zenitem“ začíná tvrdě nevyplácet. Hromadí se případy, kdy se většinou bez důkazů obvinění muži brání právní cestou, a to pak může skončit nejen potupou, ale také hodně tučnou pokutou.

Vyprávět by o tom mohla málo známá herečka Eryn Jean Norvillová. Ta se chtěla proslavit tím, že ze sexuálního obtěžování nařkla slavného herce Geoffreyho Rushe, známého třeba z populární ságy Piráti z Karibiku.

V Pirátech z Karibiku si Geoffrey zahrál s Orlandem Bloomem.

V Pirátech z Karibiku si Geoffrey zahrál s Orlandem Bloomem.

Rush ji měl údajně osahávat v době, kdy spolu účinkovali v divadelní inscenaci hry Král Lear v letech 2015 až 2016. V listopadu 2017 o případu informoval deník The Daily Telegraph, který přinesl svědectví Norvillové, pochopitelně nepodložené jediným důkazem.

Rush proto celý případ nahnal k soudu a zažaloval vydavatelství Nationwide News, které za deníkem stojí. A u soudu vyhrál na plné čáře.

Podle soudce totiž články vykreslovaly slavného herce jako sexuálního predátora, a to na základě zcela nepodloženého svědectví. Pořádnou ránu dostala i samotná herečka, kterou soudce označil za nedůvěryhodnou osobu se sklony k přehánění, navíc výpovědi dalších kolegů z divadla byly zcela v rozporu s tím, co Norvillová říkala.

Geoffrey Rush odchází od soudu.

Geoffrey Rush odchází od soudu.

Své si vyslechli i novináři a vydavatelství jako celek. To musí Geoffrymu Rushovi vyplatit 850 tisíc dolarů (zhruba 19 milionů korun) jako odškodné. 

„Šlo o mimořádně nezodpovědný typ žurnalistiky nejhoršího ražení,“ okomentoval soudce práci autora článku Jonathana Morana s tím, že si ani neobtěžoval informace ověřit a vykreslil herce jako predátora.

Kdo bude další?

Jak se zdá, prvotní boom kolem kampaně Me Too už dávno opadl a zhrzeným umělkyním už zdaleka nestačí jen svědectví o tom, že se před lety někde něco stalo.

Ukazuje to i případ dalších herců, kteří taková nařčení ustáli. Jmenovat lze třeba Michaela Douglase, kterého se snažila zdiskreditovat jeho bývalá podřízená nařčením, že jí v 80. letech dělal nemravné návrhy. Dalším pak je třeba Johnny Depp, jehož bývalá manželka Amber Heard nařkla z domácího násilí. Nyní po ní žádá odškodné miliardu a čtvrt.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:49 9. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  114
 • Haha
  12
 • Sladký
  11
 • Cože
  10
 • Trapas
  9
 • Tvl
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat