jít naiDNES.cz

Geoffrey Rush natáčel v Česku: „Dobře jsem poznal Žatec, Brno rád vyslovuji“

Geoffrey Rush si natáčení v Čechách užívá. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Oscarový herec a filmový kapitán Barbossa Geoffrey Rush se vyskytoval několik posledních měsíců v Česku, kde natáčel nový seriál o slavném fyzikovi Albertu Einsteinovi. Rozhodl se navíc pro Radiožurnál o své práci pohovořit a budete se divit. Hollywoodská hvězda je u nás jako doma!

Australský herec Geoffrey Rush (65), kterého zná česká veřejnost zejména jako kapitána Barbossu z Pirátů z Karibiku nebo jako Lionela Logua z filmu Králova řeč, se od srpna minulého roku vyskytoval u nás.

Natáčel se tady totiž nový desetidílný zahraniční seriál kanálu National Geographic Genius, který vypráví divákům příběh jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob Alberta Einsteina.

Role se zhostil Geoffrey Rush se vší vervou a nechal si kvůli ní dokonce narůst i dlouhé vlasy.

Geoffrey si nechal kvůli Einsteinovi narůst šedé háro.  Slavnému vědci se...

Geoffrey si nechal kvůli Einsteinovi narůst šedé háro. Slavnému vědci se podobá na první pohled.

Natáčelo se na mnoha místech po celé republice, které zahrnovaly města jako Prahu, Plzeň, ale i jiné, skromnější lokality. Jaký dojem v herci, který zde netočí zdaleka poprvé, naše země zanechala?

„V Česku se mi líbí moc. Znám velmi dobře Žatec, poměrně dobře Liberec, v Brně jsem nikdy nebyl ale rád ten název vyslovuji a dnes jsem byl v Karlových Varech. Byl jsem tu už před 20 lety. První mezinárodní film, který jsme tu točili, byli Bídníci. Točili jsme je na Barrandově a byl jsem tu celkem asi 5 - 6 měsíců. Před 4 lety jsem tu byl znovu. Natáčeli jsme na Staroměstském náměstí film Nejvyšší nabídka,“ uvedl Rush pro Radiožurnál.

Česká republika je, co se lokality týká velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací hollywoodských filmařů, a to nejen kvůli ceně, ale také díky rozmanitosti prostor a přírodních kulis.

Geoffrey Rush coby kapitán Barbossa z Pirátů z Karibiku.

Geoffrey Rush coby kapitán Barbossa z Pirátů z Karibiku.

Za poslední měsíce navštívila Česko kromě Rushe například i Keira Knightley, která tu natáčela historický snímek The Aftermath, nebo herec známý ze sitcomu Přátelé Paul Rudd, který se zde vtělil do dole baseballisty ve filmu The Catcher Was a Spy.

Paul Rudd a Guy Pearce byli v dobré náladě.

V Česku se v posledních měsících vyskytoval i Paul Rudd.

Geoffrey pochází z Austrálie, kde také, když nepracuje, žije. O stěhování do Evropy nebo na americký kontinent uvažoval, nakonec dal však přednost zemi, kde má kořeny on i jeho rodina.

„S rodinou jsme o těch možnostech hovořili, ale v té době šly mé děti akorát do školy. Chtěl jsem, aby zažili australské školství a vyrůstaly na půdě svých předků. Bylo by sice hezké žít v Londýně nebo v New Yorku, ale stejně bych kvůli práci pořád cestoval. Naši předkové byli ale trestanci, takže máme tuhé kořínky a jeden den v letadle za tu práci s těmi nejlepšími stojí,“ uvedl.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:47 7. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

  • Super
    25
  • Haha
    7
  • Cože
    7
  • Trapas
    7
  • Tvl
    6
  • Sladký
    5
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat