Gabriela Soukalová se ztratila v horách: Poslala zprávu příteli a pak zmizela

23. září
Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (32) vyrazila se svým přítelem Milošem Kadeřábkem do Alp zdolávat tamní hory. Aktivní dovolená se ale brzy změnila v horor! Moderátorka a trojnásobná olympijská medailonistka se v italském Livignu ztratila. Celou noc po ní pátrali záchranáři.

Ještě před pár dny byla Gabriela Soukalová vysmátá a na Instagram přidala video z italských Alp, v němž fanouškům popsala svou dobrodružnou výpravu.

„Dnes výstup do 2800 metrů, dali jsme to poměrně rychle, asi za 1 hodinu a 37 minut, což beru jak ocelkem pěkný čas. S hůlkami pěkně, já v nejlehčí možné výbavě. Vzala jsem si jen tričko na převlečení, podprsenku a čelenku. Přítel má s sebou hrnky na čaj a vychutnává si šálek čaje 2800 metrů nad mořem. Ten umí žít,“ uvedla na krátké nahrávce Soukalová.

Nedlouho poté se po ní ale slehla zem.

Záchranáři ji hledali marně, pak se ozval hlasitý křik

Ve středu se bývalá biatlonistka rozhodla, že se vydá na kole k jezeru Cancano. Podle webu La Provincia di Sondrio Soukalová v terénu ztratila orientaci a domů se nevrátila.

Gabriela napsala SMS svému příteli, jemuž poslala přibližný popis místa, kde se zrovna nacházela. Zároveň dodala, že má slabou baterku v mobilu.

Velice rychle se rozběhla pátrací akce po Soukalové. Záchranáři, kteří dorazili na místo určení, ale moderátorku nenašli.

Až ve čtvrtek záchranáři zaslechli křik z hory poblíž jezera a nakonec Soukalovou našli v nadmořské výšce 2270 metrů. Výše zmíněný italský web uvádí, že i když strávila celou noc venku, je bývalá biatlonistka v pořádku.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Komentáře