Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Příběh Gabriely Partyšové: Chtěla být zpěvačka a herečka, stačila jen na moderování

  Gabriela Partyšová kvůli slávě obětovala mnoho. | foto: Herminapress

  Kristina Kloubková nahradí ve Snídani s Novou Gabrielu Partyšovou, a přestože mluvčí Novy tvrdí, že se pro ni aktuálně hledá nový moderátorský parťák, je všem jasné, že její další působení na Nově je nejisté. Přitom životní cíle měla mnohem vyšší. Gábina toužila být slavnou zpěvačkou a koketovala i s herectvím.

  Gabriela Partyšová (41) byla odjakživa cílevědomá. Od čtyř let chodila na hodiny zpěvu a klavíru a jejím snem bylo stát se krasobruslařkou či zpěvačkou. V devíti letech vyhrála konkurz do brněnského dabingového studia, kde dabovala dětské role a role dospívajících dívek. Její hlas můžete slyšet například v kultovním seriálu Dallas.

  Když jí bylo patnáct let, vyhrála konkurz do hudebního pořadu České televize Jak se rodí hvězdy. Následně podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Monitor-EMI, ale tam její sen o kariéře zpěvačky skončil.

  Když se neproslavila jako zpěvačka, zkusila to jako reportérka. V roce 1998 začala v pořadu Prásk, který tehdy vedla Lenka Hornová, natáčet reportáže se známými osobnostmi a ke své pěvecké kariéře se vrátila v době, kdy moderovala dnes již zaniklý hudební pořad Eso.

  Tehdy jí právě Lenka Hornová měla vymyslet její alter ego Rebeku, kterou společně vydávaly za její sestru. Jako Rebeka působila přes dva roky, z toho rok Eso v této roli i moderovala a pod tímto pseudonymem vydala i dvě alba. Rebeka byla tak promyšlená, že měla vlastní vymyšlený životopis, vizáž, hlas a mnozí dokonce i věřili, že doopravdy existuje. Žádný hit ale nikdy neměla a jako zpěvačka byla velice průměrná.

  Zvrat přišel v roce 2003, kdy Gábina měla za sebou sílu hudebního vydavatelství Česká hudba, které vlastnil tehdy ženatý Josef Kokta, a tak se rozhodla z Esa odejít a splnit si sen o sólové pěvecké kariéře.

  „Rozhodla jsem se sama, ale poradit jsem si nechala od svých producentů. Ti se jednoznačně přiklonili k variantě věnovat se pěvecké dráze profesionálně, tedy bez Esa,“ řekla tehdy Partyšová Blesku.

  Ačkoliv tehdy ještě tvrdila, že s Koktou jsou jenom kamarádi, tři roky poté se za něj vdala. Právě tehdy se také rozhodla navždy opustit své alter ego Rebeku a čtvrté album plánovala vydat pod jménem Gabriela.

  „Jako zpěvačka budu vystupovat pod tímto jménem, jako moderátorka například v chystaném pořadu televize Nova Celebrity show budu jako Gabriela Partyšová a v občance mám Gabriela Koktová Partyšová,“ upřesnila tehdy Partyšová, která sice moc toužila po kariéře zpěvačky, nepomohl jí ke slávě ale ani vlivný Kokta, jehož její pokusy podle zlých jazyků musely stát nemalé peníze.

  Talent na zpěv a na dobré písničky se bohužel penězi zaplatit nedá.

  Nutno připomenout, že Partyšová, která si Koktu brala, když měl peníze a moc, a rozvedla se s ním, když z něj byl chuďas, zkusila své štěstí i ve filmu. A to úplně se stejným výsledkem. Nikdy nedostala hlavní roli, ale vždy epizodní, což ve zkratce znamená, že vám režisér nebo producent dá ze známosti pár záběrů.

  Zajímavější než její role jsou ale názvy filmů, v nichž se objevila. Tak trošku popisují její život. Poprvé se objevila ve filmu Experti, pak získala štěk ve snímku Prachy dělaj člověka, aby v roce 2009 zkusila štěstí ve filmu Ulovit miliardáře, a v roce 2013, kdy se rozváděla s Pepou Koktou, na něhož prasklo, že přivedl do jiného stavu svou aktuální ženu Ornellu, se objevila ve snímku Jiřího Menzela Donšajni.

  Od té doby o žádnou nabídku ani nezavadila a zůstala pouze u moderování, v němž sice nepatří ke špičce, ale dosud měla alespoň jisté místo ve Snídani s Novou a pravidelně moderuje komerční akce. V nedávném rozhovoru pro iDNES.cz přiznala, že by na televizních obrazovkách byla ráda do svých 69 let, protože se narodila 9. 6.

  Přesto si před časem otevřela zadní vrátka, kdyby náhodou o práci v televizi přišla.

  „Otevřela jsem si takové centrum, kde pomáhám lidem a zaměřuji se na tělo, mysl a smysly. Je to taková moje cesta, kdy jsem si před dvěma lety ve svých čtyřiceti řekla, že asi nebudu dalších pětadvacet let v televizi a že bych se měla živit i něčím jiným. Udělala jsem si kurz jógy a vizážistiky a trošku jsem se přesunula do jiných vod. Zároveň jsem si nechala Snídani s Novou, svou televizní práci miluji. Ale přišlo takové to bilancování, které zná každá žena, která zraje nebo stárne. Vím, že nezůstanu navždy na obrazovce, není to nekonečný příběh. Stárnout se má tak nějak důstojně. Je to spíše o tom, že jsem si otevřela nějaká jiná vrátka tak, abych nebyla závislá jen na práci v televizi,“ přiznala počátkem letošního roku Partyšová, která snad ani netušila, jak brzy zadní vrátka bude potřebovat.

  Snad tato její cesta bude úspěšnější než ty předešlé. Zatím kromě moderování vynikala snad jenom ve svatbách s movitými pány. Kromě Josefa Kokty byla ženou multimilionáře Daniela Farnbauera, se kterým byla sice krátce, zato o to intenzivnější jejich vztah prý byl.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:38 pondělí 14. září 2020. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   149
  • Trapas
   80
  • Super
   38
  • Tvl
   36
  • Cože
   34
  • Sladký
   33