Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

22. ledna 2019
Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talkshow. Moderátorem pořadu je herec Václav Kopta (53), který se proslavil rolí v legendární české komedii Sněženky a machři. Kopta vždy působil spíše jako doplňující komik, jakýsi „nahrávač“. Teď je to ale poprvé jen a jen na něm. Pojďme si rozebrat, jak se mu daří bavit diváky ve své show.

Pořad Koptashow na oficiálních stránkách České televize divákům slibuje, že poznají známé tváře úplně jinak, než jsou zvyklí. To je hned první věc, která se autorům příliš nepovedla. Celebrity Václavu Koptovi spíše jen zdvořile odpovídají na nepříliš zajímavé otázky, které jsou navíc už několiksetkrát zodpovězené. 

V druhém díle Koptashow se tak o Janu Hřebejkovi například dozvíte, že bydlí v Praze poblíž Vltavy. Jakub Vágner se zase rozpovídá, že rád chytá ryby a někdy během svých výletů musí čurat do flašky. Nejvíce ale všechny „šokuje“ Gabriela Koukalová, která už poněkolikáté popíše, jak moc je roztržitá a zároveň velmi pozitivní bytost. 

Exbiatlonistka v pořadu například také zmínila, jak přišla na první rande s manželem Petrem Koukalem pozdě a zapomněla si tehdy vzít kytičku, kterou jí přinesl.

Sám Petr Koukal vystoupení své ženy v novém pořadu bedlivě sledoval v hledišti a chvílemi to vypadalo, že i on se pěkně nudí. 

Pokaždé když ho zabraly kamery, jeho tvář zdobil výraz, který člověk nevědomky nasadí ve chvíli, kdy slyší něco trapného, rád by se tomu zasmál, ale nejde to.

Petr Koukal dohlížel na vystoupení své ženy v pořadu Koptashow.

Petr Koukal dohlížel na vystoupení své ženy v pořadu Koptashow.

Není divu, že se Koukal, ale jistě i další diváci takto tvářili. Talkshow Václava Kopty je totiž „okořeněna“ o vtipy, kterým se normální člověk těžko může smát, jelikož na pomyslné stupnici vtipnosti od 1 do 10 sotva dosáhnou na ten nejnižší bod. Spíše se u nich budete šklebit a doufat, že to, co jste právě viděli, se vám zdálo.

Jako příklad můžeme uvést to, čím celý pořad vlastně začíná. Kopta hecuje přítomné fanoušky a ti předvádějí takzvanou „mexickou vlnu“. 

Něco takového můžeme vidět v některých amerických talkshow, kde ale fanoušci nepotřebují od moderátora, aby je nahecoval, oni už totiž nahecovaní jsou. 

V Koptashow tyto bujaré ovace vypadají nahraně a křečovitě a navíc se do podobného pořadu, který se nese ve velmi klidném a popravdě řečeno i nudném duchu, vůbec nehodí.

Na začátku pořadu se dělala mexická vlna.

Na začátku pořadu se dělala mexická vlna.

Důležitým faktorem celé show je samotný Václav Kopta. Tomu role moderátora absolutně nesedí. Vtipné nejsou nejenom jeho hlášky směrem k hostům, ale ani jeho příběhy ze života.

Navíc oproti jiným podobným pořadům si Kopta vše ztěžuje tím, že dělá najednou rozhovor se všemi třemi hosty. 

Kvůli tomu je mnohem těžší jít během povídání do detailů, protože jakmile odpoví jeden člověk, moderátor se už musí ptát druhého na něco úplně jiného a ze zajímavého a originálního rozhovoru, na který se původně diváci těší, je tak nudné povídání o ničem.

Václav Kopta ukázal, že mu role moderátora talk show vůbec nesedí.

Václav Kopta ukázal, že mu role moderátora talk show vůbec nesedí.

Oproti tomu například Kraus se Šípem si vždy vezmou na paškál jen jednoho hosta, toho pořádně „rozeberou“ a přichází na řadu další. 

Na obhajobu Václava Kopty se ale sluší říct to, že v tomto díle měl k dispozici velmi nezáviděníhodné hosty. 

Zaprvé šlo o lidi, kteří už všem všechno řekli, každá jejich odpověď tak byla předem očekávaná. A za druhé ani jeden z nich nemá příliš smysl pro humor, a tak se od nikoho velká zábava čekat nedala.

Jan Hřebejk, Gabriela Koukalová a Jakub Vágner v pořadu Koptashow.

Jan Hřebejk, Gabriela Koukalová a Jakub Vágner v pořadu Koptashow

Ovšem toho, že je Koptashow propadák, si očividně všimlo více lidí. Na webu ČSFD.cz má tento pořad jen něco málo přes dvacet procent a řadí se mezi nejhůře hodnocené české pořady. 

Koptu a spol. může těšit snad jenom to, že první díl vidělo přes 700 tisíc diváků, což není špatné číslo.

Vzhledem k tomu, jak dopadly minulé pokusy, jako například Mr. GS či Show Leoše Mareše, by příště nejspíše stálo za důkladnější zvážení, zda o podobné pořady „na jedno brdo“ čeští diváci vůbec stojí.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:39 středa 22. května 2019. Anketa je uzavřena.

  • 213
  • 72
  • 23
  • 18
  • 17
  • 16
Komentáře