jít naiDNES.cz

Gabriela Koukalová v letošní soutěži StarDance: Proč aspiruje na rychlého padáka?

Už na podzim poběží nová řada taneční soutěže StarDance a už teď je jasné, že jednou ze soutěžících bude bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová, která loni veřejnost šokovala svou knihou, v níž mimo jiné přiznala, že trpěla mentální anorexií. Jak si kontroverzní sportovkyně na parketu povede a ke komu bychom ji z předešlých řad mohli přirovnat? Bude to snaživka!

Gabriela Koukalová se odvrátila od vrcholového sportu a rozhodla se věnovat víc sobě a svým koníčkům. Mimo jiné se vrhla na zpěv, malbu i psaní, nyní se zářivýma očima kývla na nabídku České televize účastnit se taneční soutěže StarDance, kde bude soutěžit pod dozorem tanečníka Martina Prágra.

Gábina je krásná, zářivá a jako bývalá profesionální biatlonistka má všechny předpoklady stát se skvělou tanečnicí a miláčkem publika.

Má to ale jeden háček. Jako perfekcionistka a snaživka se zřejmě vydá po stopách Olgy Šípkové, Jitky Schneiderové nebo Daniely Šinkorové. Všem třem porota věštila úspěchy a pěla na ně ódy. Jenže divácky nakonec dámy propadly. Proč?

Snažily se moc, chyběla tomu uvolněnost a nadhled.

Bylo až moc znát, jak po vítězství prahnou. A to diváci nemají rádi. Stačí si vzpomenout na Lukáše Pavláska ze sedmé řady StarDance. Motal se tam jako nudle v bandasce a porota se možná popadala smíchy za břicho, nicméně výkon hodnotila jako taneční sebevraždu. Jenže Pavlásek jako komik si dav naklonil jinak. I když hlasy od diváků byly spíš z recese, div soutěž tehdy nevyhrál!

Daniela Šinkorová loni zářila na parketu i na tréninku a byla by pro vítězství snad položila život. Když dotančila, obvykle se po výkonu ještě rozplakala dojetím. Byla jasnou favoritkou poroty. Nikoliv diváků.

Těm byla sympatičtější uvolněná a bezprostřední Veronika Arichteva, která od začátku prohlašovala, že je dřevo a že její přátelé se vsází, že vypadne mezi prvními. A nevypadla. Málem vyhrála.

Pokud se tedy Gabriela Koukalová do soutěže vrhne s vervou jí vlastní a bude tlačit na pilu, u diváků nepochodí. StarDance totiž není vrcholová soutěž, není to jen o výkonu, ale také (nebo hlavně) o sympatiích.

Koukalová si řadu fanoušků rozezlila vydáním kontroverzní biografické knihy, v níž popisuje boj s anorexií, kterou nepřímo svádí na své bývalé trenéry.

Pokud tedy bude chtít uspět, bude se muset víc uvolnit a nebrat to tak smrtelně vážně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:34 sobota 12. října 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  37
 • Super
  25
 • Sladký
  19
 • Cože
  18
 • Tvl
  17
 • Haha
  16
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat