Za vším hledej Koukala: Bývalý trenér po půl roce promluvil o nemoci Soukalové

Sportovní ředitel svazu a bývalý reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář popřel, že by vedení přehlíželo problémy Gábiny Koukalové, která promluvila o boji s bulimií. | foto: Koláž Expres.cz

Spisovatelka, zpěvačka i hvězda talkshow. Gabriela Koukalová (28) toho poté, co pověsila na hřebík biatlonovou kariéru, stihla hodně. Vše odstartovala tím, že před půl rokem promluvila o boji s bulimií. Její manžel Petr Koukal (32), duchovní otec projektu „Vrtěti Gábinou“, pak přilil olej do ohně, když obvinil vedení svazu, že přehlížel problémy úspěšné biatlonistky, tehdy ještě Soukalové.

Badmintonista a v neposlední řadě i duchovní rádce a opora Gabriely Koukalové dělá všechno pro to, aby měl slavnou sportovkyni jen pro sebe a odstřihl ji od lidí, se kterými dříve spolupracovala. „Můj odhad je, že si řekli něco jako: ‚krevní obraz blbej, ale holka jede a vyhrává, usmívá se‘, a mávli nad tím rukou,“ vyjádřil se v rozhovoru pro týdeník Květy.

Sportovní ředitel svazu a bývalý reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář se proti tomu velmi ostře ohradil a postavil se za své spolupracovníky. „Plně jim důvěřuji. Nikdy jsem nedostal signál, že by se něco závažného s Gábinou dělo. Pokud bychom o nějakém problému s příjmem potravy věděli, určitě bychom na to nějakou formou reagovali,“ řekl ve vyjádření pro Deník.

Vyšetření, která Koukalová v průběhu své kariéry a za jeho působení absolvovala, prý žádné problémy nepotvrdila. „V jejím případě šlo o občasné dietetické chyby, určitě ne o dlouhodobou nemoc,“ připomněl Rybář, který vše doplnil příkladem, že Koukalová sama přiznala před fanoušky, že snědla tabulku čokolády.

„Vím, jaký kus práce odvedla pro český biatlon. Ale vydání  knihy Jiná Gabriela Koukalová bylo pro řadu lidí nepochopitelné. Na základě toho svaz vyjádření připravil, ale rozhodl se ho zveřejnit, až opadnou emoce. Slíbili jsme to i sportovcům, terapeutům a lékařům. Všem, kterých se Gábina ve svých prohlášeních dotkla,“ uvedl Rybář, který slib svůj splnil. Po Koukalově vyjádření už nechtěl otálet.

Koukalová s manželem navíc nedávno přišli s dalším nápadem, jak na příběhu nešťastné biatlonové kariéry vydělat balík. Společně objedou republiku, aby fanouškům povyprávěli další střípky svých životů. Za 400 korun. Anebo za 500, to když si pořídíte VIP lístek, jehož jedinou výhodou je místo v prvních třech řadách. 

Fanoušci se za to do Koukalové pustili na Facebooku, ona ale vrací úder: Moje příběhy už zachránily několik životů!

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:37 23. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  167
 • Super
  31
 • Tvl
  29
 • Haha
  26
 • Cože
  18
 • Sladký
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat