Eurovize 2016: Česko posílá Gunčíkovou s utahaným cajdákem. Další propadák!

24. dubna 2016
Zbývají necelé 3 týdny do vypuknutí semifinálového večera mezinárodní pěvecké soutěže Eurovision Contest Song 2016 a Česko už řeší, jak naše účast na klání pro tentokrát dopadne. Našim želízkem v ohni je Gabriela Gunčíková (22), která je z účasti doslova nadšená. Méně nadšená je ale veřejnost, která sice věří v mladou pěnici, výběr písně však shledává poněkud nešťastným.

O tom, jak ostudně jsme si vedli na Eurovizi v posledním desetiletí, jsme vás již informovali. Téměř nulová úspěšnost a obsazení převážně posledních příček nás dovedlo k tomu, že jsme raději stáhli uši a soutěže se neúčastnili.

Minulý rok však přišlo zmrtvýchvstání. Svým výkonem zazářila Marta Jandová s Vaškem Noidem Bártou a odstartovali tak novou éru úspěchu. Nebo ne?

Pro letošní ročník byla k reprezentaci vybrána mladinká, leč zkušená zpěvačka se silným rockovým hlasem Gabriela Gunčíková. Ta v pátek večer zveřejnila zdravici, ve které vyzývá lid k podpoře a ujišťuje ho o svých vlastních kvalitách, zkušenostech a připravenosti.

„Jen vám chci říct, že my to bereme opravdu vážně, co se týče kvality, a že chceme reprezentovat dobře. I já to beru na svá bedra a jsem na to nesmírně pyšná.“

zdroj: www.youtube.com

Během semifinálového večera, který proběhne 10. května, vystoupí půvabná pěnice s novým singlem I Stand. „Ta píseň ukazuje nějaké hodnoty, které tady v Česku máme,“ uvádí zpěvačka.

(WTF??? Jaké hodnoty?)

Bohužel však právě výběr písně se jeví jako ta největší chyba, kterou český realizační tým provedl.

Gábina před pár lety oslnila Českou republiku v soutěži Česko Slovenská Superstar svým neskutečně silným čistým rockovým chraplákem, kterým se dokázala vyčlenit z davu nudných popových zpěvaček a stala se z ní jedinečná a hrdá pěvecká múza.

Nikdo nechápal, jak může její hrdlo vůbec dosáhnout takových výšek a hle? Přijde Eurovize a Gábina se klidně nechá tímto pofidérním popíkem zařadit do masy zastupitelných tuctovek.

zdroj: www.youtube.com

„Gábina je skvělá zpěvačka s brilantním hlasem, ale ta píseň? Takových popových balad je v Eurovizi jak nas*ráno a rozhodně nás s ní naděje na postup nečeká,“ uvedl na sociální síť jeden z fanoušků soutěže.

„Ta písnička je pro Gábinu slabá, čekal jsem nějakou rockovou vypalovačku,“ napsal další.

Trefně a výstižně popisuje soutěžní song označení „Middle of the road.“ Píseň I Stand si totiž opravdu kráčí nic neříkajícím, nemastným ani neslaným středem a bohužel se zde rozhodně nedá mluvit o takzvané „zlaté střední cestě.“

Suma sumárum, většina lidí se shodne na jednom: Gábina, trefa do černého, ale ta píseň? Totální zklamání!

Gunčíková je překrásná zpěvačka. Bude to však k postupu do finále stačit?

Gunčíková je překrásná zpěvačka. Bude to však k postupu do finále stačit?

A bohužel, nemůžeme než souhlasit. Eurovize je o jakési originalitě, jedinečnosti, schopnosti vystoupit z davu a ukázat něco, co všechny posadí na zadek.

Gábina v písni I Stand veškerou svou jedinečnost zabila, rockové hrdelní zlato odhodila a zařadila se do davu obyčejných a nahraditelných popových zpěvaček.

Nebudeme však házet flintu do žita. Nic by nás nepotěšilo více, než kdyby naše mínění bylo jeden velký omyl a Gábina svým výkonem zazářila a posunula nás o krok dál.

Příhodný název písně I Stand (zůstávám) však zatím předurčuje jediné. Zůstáváme...zase poslední!

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 22. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 114
  • 36
  • 27
  • 21
  • 18
  • 16
Komentáře