Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pálava, Hořký svět a Dobré zprávy: Nové seriály na Primě sází na pivo, víno a drby!

  Nové seriály FTV Prima se soustředí na dodržování pitného režimu v čele s Bolkem Polívkou i Dobré zprávy. Ty dají vyniknout Ivaně Andrlové i Mirkovi Šimůnkovi. | foto: Koláž Expres.cz

  Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? Tak určitě, vysmáli se lidové modrosti na Primě, když plánovali nové seriály, kterými oblažit diváky na podzim 2022. Ti se tak mohou těšit na hektolitry piva, vína i známé tváře v čele s Bolkem Polívkou (73). Ten si zahrál nejen v Pálavě, ale i v Hořkém světě, který nás, jak už název napovídá, zavede do prostředí pivovaru. Trojlístek novinek korunují Dobré zprávy, novinka, která sází na děj z televizního zákulisí a velmi zajímavá jména. Na obrazovky se vrátí Ivana Andrlová (61) i Marek Vašut (62) a Miroslav Šimůnek (44).

  Chystaný program FTV Prima má podtitul „zalitý sluncem“. Soudě podle novinek, které televize chystá, bude notně zalitý také pivem a vínem. Hned dva seriály diváky zavedou do prostředí, kde o lahodný mok není nouze. 

  Ať už Pálava, nebo Hořký svět kromě atraktivního prostředí a líbivé exteriéry sázejí také na známé herce. Oba svou účastí poctil Bolek Polívka, který je známým milovníkem piva i vína, a tak tvůrci nemohli vybrat lépe! Co na tom, že jižní Morava už tady seriálově byla a není to tak dávno. Ať už v seriálu Vinaři, nebo v komediích Bobule...

  Seriál Pálava se natáčel na jižní Moravě a o zvučná jména není nouze. Nechybí ani Bolek Polívka a Jana Paulová.

  „Když byl čas, ráda jsem tu zůstávala a nevracela se zpět do Prahy. Na vinicích se lépe učí texty, snadněji vám lezou do hlavy. Lépe se tu člověk také odreaguje, lidé jsou tu vstřícní. Taky si tu pocucnete víno, které mi přijde, že neopíjí,“ pochvalovala si Denisa Nesvačilová, která si v Pálavě také zahrála. 

  „Je to tu jiné. Jsem vášnivá turistka, takže jsem si ve chvílích volna vyčlenila čas na památky, kostelíčky, hřbitovy, zámečky,“ přiznala po skončení natáčení herečka.

  O nasazení dvanáctidílného seriálu zalitého nejen sluncem bude televize včas informovat. Diváci se mohou těšit na Pavla Zedníčka, Jaromíra Dulavu, Tomáše Matonohu, Miroslava Táborského, Janu Krausovou, Janu Paulovou, Roberta Jaškówa, Jana Brožka a další známé herce.

  Seriál Pálava se natáčel na jižní Moravě a o zvučná jména není nouze. Nechybí Michal Isteník, Denisa Nesvačilová nebo Patrik Děrgel.

  Pivo v hlavní roli

  Do vysílání také zamíří osmidílný seriál Hořký svět, ve kterém se hrdinové snaží rozjet rodinný minipivovar. Hlavní postava se totiž ocitne v životní situaci, která ji dovede k pivnímu podnikání. 

  „Nejde vysloveně o komediální seriál. Podle mě je to vztahový seriál a do toho se řeší výroba piva, takže si myslím, že lidé se i hodně dozvědí, co znamená vařit pivo a co obnáší vést malý pivovar,“ láká ke sledování Matouš Ruml alias Štěpán Berka.

  Divákům se kromě něj představí například také jeho syn Nathanael Ruml, Berenika Kohoutová, Jakub Štáfek, Boleslav Polívka nebo Eva Holubová.

  V novém seriálu Horký svět se blýskne i Eva Holubová, Bolek Polívka nebo Jakub Štáfek.

  Novinka ze zákulisí televize

  Prima si hodně slibuje také od seriálu Dobré zprávy, který dá divákům možnost nahlédnout do zákulisí televizního světa. Hlavní role ztvární Natálie Halouzková (Bára Beránková) a Vladimír Polívka (Ondřej Toman). 

  Seriál líčí příběh vesnické dívky Báry, která získá stáž v redakci Dobrých zpráv, které obdivuje, a tím si začne plnit své sny. Nejen díky ní tak diváci uvidí to, co se děje za kamerami, když jsou vypnuté.

  Seriál Dobré zprávy je další novinkou Primy. Zahraje si v něm i Miroslav Šimůnek.

  „Vždy jsme si na seriály, které jsme točili, brali odborné poradce. Teď, poprvé, ho do Dobrých zpráv nepotřebujeme. Zpravodajství známe, všichni jsme si televizí prošli a známe její zákulisí. Víme, jak to v ní chodí, a to chceme ukázat i divákům,“ prozradila na natáčení ředitelka obsahu FTV Prima Lenka Hornová.

  Kromě Halouzkové a Polívky se diváci mohou těšit i na Ivanu Andrlovou, Marka Vašuta, Mirka Šimůnka, Betku Stankovou nebo Míru Noska a Denisu Nesvačilovou.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

  Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

  Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

  Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

  Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

  Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz