Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Oči laně a falešná křehkost, tyhle zlatokopky z politiky dobře znám, říká Žilková

  Když Veronika Žilková (62) dostala nabídku zahrát si v novém seriálu televize Prima, moc dlouho neotálela. Projekt Sedm schodů k moci ji zaujal už tím, že odhaluje špinavé praktiky v politice. Při té příležitosti se víc rozpovídala a byla to docela síla! Ostatně, jako vždy v jejím případě.

  „Té jídelny, kde mají poslanci výrazně nízké ceny na své obědy. Pro mě je to první role, která má něco společného s kuchyní. Ale já jsem spíš takový dozor, jsem vedoucí a kontroluju, aby vše probíhalo v pořádku a aby nikdo nedělal ostudu Poslanecké sněmovně,“ prozradila o své nové roli v seriálu Sedm schodů k moci Veronika Žilková.

  „Současně moje postava pašuje některým poslancům alkohol v hrníčkách od kávy, což si myslím, že je inspirováno skutečným zážitkem,“ popsala svoji úlohu herečka, která roli přijala právě proto, že seriál odkrývá nekalé praktiky v politice.

  Ten seriál je srovnatelný se seriály světové produkce, které si vybraly jako téma kritiku politických nešvarů, protekcí a střetu zájmů. Já jako spravedlivý člověk toto téma ráda podpořím,“ řekla k tomu Žilková.

  Během let po boku někdejšího ministra obrany Martina Stropnického se prý setkala s mnohými charaktery, jež seriál popisuje.

  „Není žádné tajemství, že jsem byla mnoho let manželkou člena vlády. To prostředí přitahuje lidi, kteří pro to musí mít předpoklady, tvrdost a neempatii. Politika vyžaduje tvrdé lokty a schopnost hrátek. Prostě politika se musí domlouvat. Je to prostředí, které jsem velmi ráda opustila, a vím, že už se do něj nikdy nevrátím,“ slíbila národu.

  Nejen ti, kdo s ní měli na ministerstvu nebo na izraelské ambasádě tu čest, si teď možná oddechli.

  Eva Podzimková a Jiří Vyorálek v seriálu Sedm schodů k moci

  Evička je výborná herečka a hraje přesně to, co mocným mužům imponuje a na co je ty vdavek chtivé a kariéry chtivé dívky dostanou. A to je jakási křehkost a hraná falešná bezradnost, oči srny,“ řekla k postavě ambiciozní Anny Malé, kterou ztvárnila Eva Podzimková.

  „Tyhle laně mají muži, kteří prošli chutí k moci a bývají velmi dobře finančně zajištěni, velmi rádi. Ty laně se pak ale promění, a oni koukají. Ale co svět světem stojí, mocní muži mají pro tento typ zlatokopek přitažlivost. Je to jakési afrodiziakum,“ doplnila světa a života znalá herečka.

  Ještě že ona nebyla ten případ. Nejen, že nedisponuje „očima laně, nikdy jí ani nešlo o peníze. A nikdy se neoháněla tím, kolik její (ex)manžel měsíčně bere a že jí z toho nic nedá. Nebo na to „jen“ zapomněla, „spravedlivá Veronika“?

  Fotogalerie