Další muzikál na seznamu: V Česku ožije Freddie, má dokonalého dvojníka

Michael Kluch ztvární roli Freddieho Mercuryho. | foto: Profimedia.cz

Obyčejně jen „Freddie“ se jmenuje muzikál, který je inspirovaný životním příběhem nezapomenutelného frontmana legendární skupiny Queen a již v dubnu ho představí Divadlo Radka Brzobohatého. Nebýt Michaela Klucha, jenž ztvární roli Freddieho Mercuryho, muzikál by nevznikl. Psal se mu totiž přímo na tělo.

Zatímco většina režisérů má nejdřív scénář a posléze hledá vhodného herce, Karel Janák zkusil opačnou metodu. Nejdřív se seznámil s frontmanem kapely Queenie, což je cover band britských Queenů, Michaelem Kluchem a pak teprve začal vymýšlet, jak by mohl využít nejen jeho podoby legendárnímu zpěvákovi, ale i hereckého a pěveckého talentu.

Úplně první nápad vznikl tak, že nás Ruda (Rudolf Hrušínský nejmladší, pozn. red.) seznámil s Michaelem a ukázal nám, jak Queenie hrajou. Tak jsme si řekli, že by bylo super toho nějak využít, protože Michael je zároveň i herec a hrál v několika muzikálech v Kalichu,“ vysvětloval režisér Janák s tím, že chtěli udělat muzikál, kde budou mít co nejvěrohodnějšího Freddieho. A to Kluch splňoval.

Tak jsme začali vymýšlet, jaký by mohl mít ten muzikál příběh, a přišli jsme na to, že písničky od Queenů odráží jejich reálný život, všechno to, co řešili za problémy, se do těch písniček promítlo. Takže když jsme sestavovali příběh, tak se nám tam ty písničky hodily jako p*del na hrnec,“ vysvětlil Janák.

Fanoušci Freddieho Mercuryho se tak brzy dočkají muzikálu, který je inspirovaný jeho skutečným životem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:52 21. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  5
Komentáře