jít naiDNES.cz

Život v ústraní: Herce Františka Němce omezuje vážná nemoc, bojí se o práci

Jeden z nejlepších českých herců František Němec (75) toho na sebe nikdy moc neprozradil. Své soukromí si přísně střeží a drží se stranou všech společenských akcí, kde by byl pod palbou nejen novinářů, ale i fanoušků. Chce mít svůj klid po boku své manželky, odpočinout si na chvíli od herectví. A ono má to svůj důvod, zdraví ho začalo dost zlobit!

Charismatický herec František Němec se na veřejnosti moc neukazuje, ale v poslední době musel učinit výjimky, když se přišel poklonit svým kamarádům na pohřeb. Naposledy to bylo na rozloučení s Václavem Postráneckým v Národním divadle. 

Jinak by se jeho účast na společenských událostech dala spočítat na prstech jedné ruky. Nemá zájem o to někde exhibovat, dělat ze sebe šaška. Jediné, co si přeje, je mít hodně práce a být tu co nejdéle. 

Ale o práci se začal dost bát. I když je vyhledávaným umělcem, jemuž sedí jak komediální, tak dramatické role, sám si uvědomuje, že už není nejmladší a režiséři mohou mít problém s tím, že se mu určité role už hrát nechtějí.

Hlavně má strach z toho, že by ho filmaři nechtěli angažovat do filmu či seriálu, protože má těžkou cukrovku, která ho hodně limituje. V nabídkách si kvůli tomu musí hodně vybírat, protože si inzulin musí píchat několikrát denně.

Prostě se bál, že by se režisérům kvůli tomu mohl znelíbit, mysleli by si o něm, že je namyšlený a nechce každou roli brát, protože si chce vybírat jako král.

Herec trpí těžkou cukrovkou.

Herec trpí těžkou cukrovkou.

„V téhle profesi se nedá nic uspěchat a nemůžete na nic spoléhat. Musíte být jako herec smířený s tím, že ta role třeba vůbec nepřijde,“ nechal se před časem sám herec slyšet. 

Jenže sám se kvůli nemoci má utápět v depresích. Má strach nejen o sebe, ale také o budoucnost v hereckém prostředí, které pro něj tolik znamená. 

Přitom lidé ho naprosto zbožňují. Od doby, kdy natočil filmové trháky Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, je pro fanoušky naprostou modlou, která věkem nabírá na charismatu. 

Fotogalerie


Komentáře