jít naiDNES.cz

Život v ústraní: Herce Františka Němce omezuje vážná nemoc, bojí se o práci

Jeden z nejlepších českých herců František Němec (75) toho na sebe nikdy moc neprozradil. Své soukromí si přísně střeží a drží se stranou všech společenských akcí, kde by byl pod palbou nejen novinářů, ale i fanoušků. Chce mít svůj klid po boku své manželky, odpočinout si na chvíli od herectví. A ono má to svůj důvod, zdraví ho začalo dost zlobit!

Charismatický herec František Němec se na veřejnosti moc neukazuje, ale v poslední době musel učinit výjimky, když se přišel poklonit svým kamarádům na pohřeb. Naposledy to bylo na rozloučení s Václavem Postráneckým v Národním divadle. 

Jinak by se jeho účast na společenských událostech dala spočítat na prstech jedné ruky. Nemá zájem o to někde exhibovat, dělat ze sebe šaška. Jediné, co si přeje, je mít hodně práce a být tu co nejdéle. 

Ale o práci se začal dost bát. I když je vyhledávaným umělcem, jemuž sedí jak komediální, tak dramatické role, sám si uvědomuje, že už není nejmladší a režiséři mohou mít problém s tím, že se mu určité role už hrát nechtějí.

Hlavně má strach z toho, že by ho filmaři nechtěli angažovat do filmu či seriálu, protože má těžkou cukrovku, která ho hodně limituje. V nabídkách si kvůli tomu musí hodně vybírat, protože si inzulin musí píchat několikrát denně.

Prostě se bál, že by se režisérům kvůli tomu mohl znelíbit, mysleli by si o něm, že je namyšlený a nechce každou roli brát, protože si chce vybírat jako král.

Herec trpí těžkou cukrovkou.

Herec trpí těžkou cukrovkou.

„V téhle profesi se nedá nic uspěchat a nemůžete na nic spoléhat. Musíte být jako herec smířený s tím, že ta role třeba vůbec nepřijde,“ nechal se před časem sám herec slyšet. 

Jenže sám se kvůli nemoci má utápět v depresích. Má strach nejen o sebe, ale také o budoucnost v hereckém prostředí, které pro něj tolik znamená. 

Přitom lidé ho naprosto zbožňují. Od doby, kdy natočil filmové trháky Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, je pro fanoušky naprostou modlou, která věkem nabírá na charismatu. 

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:44 13. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  45
 • Super
  41
 • Trapas
  35
 • Tvl
  34
 • Sladký
  29
 • Haha
  24
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz