Inspirace jménem Frances: Jak ovládla Oscary i vztah se slavným mužem

6. března 2018
Svérázná herečka Frances McDormand (60) si z Oscarů 2018 odnesla druhou sošku za hlavní ženskou roli, tentokrát ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem (první cenu má za film Fargo), a během emotivního projevu nechala povstat všechny nominované ženy v sále. Velké díky vzkázala dvěma nejdůležitějším mužům svého života – synovi a manželovi, kterým není nikdo jiný než slavný režisér Joel Coen. Jejich manželství patří v Hollywoodu mezi vzácné exempláře.

Tehdy bylo Frances teprve 24 let, když se objevila na konkurzu k filmu Blood Simple (Zbytečná krutost) a bratři Joel a Ethan Coenovi, ač už pomalu ztráceli naději, konečně našli tu pravou a řekli ano. Na rozdíl od herečky, která zprvu odmítla zavolat zpátky.

Vzali mě proto, že jsem zprvu odmítla,“ směje se s odstupem času Frances pro server MamaMia. Tak začal jeden z nejdéle trvajících vztahů Hollywoodu.

Frances McDormand vyrůstala u adoptivních rodičů, kteří měli v pěstounské péči celkem 9 dětí, a rodina se často stěhovala. Každopádně herečka na náhradní rodinu vzpomíná s vděkem. Po studiích herectví zpočátku účinkovala v divadle a do filmového světa pronikla až zmiňovaným filmem Zbytečná krutost, kde se dala dohromady s Joelem.

Byl to pro mě objev, že jsem našla milence, se kterým můžu i pracovat,“ uvedla pro The New York Times herečka, která přiznala, že jiné její vztahy byly plné pocitů podřízenosti a mocenských her.

S Joelem to ale bylo jiné. Bylo to wow! Konečně! Opravdu! Já nakonec můžu někoho milovat a žít bez podřizování se, omlouvání se a jakéhokoliv skrývání,“ neskrývala tehdy během interview své nadšení.

Prsten po první manželce

Přestože se k sobě Frances s Coenem ihned nastěhovali, vzali se až po deseti letech. Ke svatbě dostala od manžela stejný svatební prsten, jenž kdysi nosila Coenova první žena. Že by to Frances nějak vadilo? Jiná žena by se možná cítila uražená, ale svérazná Frances nikoliv. Tehdy se vyjádřila, že odmítnutí by jí připadlo jako plýtvání drahými šperky.

V roce 1995 si manželé adoptovali syna Pedra z Paraguaye. Herečka, která vždy trpěla, když měla poskytovat autogram v blízkosti syna, začala ještě více střežit rodinné soukromí.

Brávala jsem syna na autobus, lidé nás zastavovali a žádali mě o autogram, jako by můj syn nebyl vedle mě. To se mi nelíbilo, zvlášť když se mě pak ptal, proč nechtějí i jeho autogram?“ uvedla Francis pro The New York Times.

V roce 1997 získali všichni tři – bratři Coenovi i sama Frances – Oscary k filmu Fargo, ona za hlavní roli, její manžel spolu s bratrem Ethanem za scénář.

O 21 let později na udílení Oscarů 2018 stojí herečka znovu na stupni vítězů a drží Oscara v ruce.

Nejkultivovanější pocta feminismu

Tito dva oddaní muži v sále,“ pohlédla během své fenomenální řeči, která se šíří sociálními sítěmi, na svého manžela a syna, „byli oba dobře vychováni svými feministickými matkami. Váží si jeden druhého, váží si sebe i těch, kteří jsou kolem nich, a já vím, že jsou na mě pyšní. To mě naplňuje nekonečnou radostí,“ dojala své blízké oceněná herečka.

Dnes jsou spolu Frances McDormand s Joelem více než 35 let a jejich vztah se zdá být stále funkční.

Myslím, že si stále máme co říct. Přestože jsme na filmech spolupracovali, máme každý i svoji vlastní kariéru, a tak máme pořád příběhy, které sdílíme,“ prozradila před třemi lety svůj recept na rodinný úspěch.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:32 středa 4. července 2018. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 7
  • 7
  • 7
  • 6
  • 6
Komentáře