jít naiDNES.cz

Fotbalista boural opilý! Následovala honička s policií a vyhrůžky

 • Limberský boural v centru Prahy
 • Luxusní Bentley je na šrot
 • Hrozí mu tři roky natvrdo
 • Chtěl utéct od nehody

David Limberský si o sobě stále myslí, že je jednička. | foto: Jiří Janoušek

Český fotbalový reprezentant David Limberský (31) je velkém průšvihu! Podle informací Expres.cz naboural své luxusní Bentley do zdi. Z místa nehody chtěl utéct, po zadržení policistům vyhrožoval a posléze nadýchal skoro 1,5 promile.

Limberský, který nyní působí v klubu FC Viktoria, si noci na dnešek počínal jako bezohledný pirát silnic. „Řítil se dvou set kilometrovou rychlostí po pražské ulici Vrchlického, a když si ho všimli policisté, tak chtěl rychle zahnout do ulice Na Popelce. Úhybný manévr mu ale nevyšel a napálil to do semaforu,“ řekl Expres.cz náš zdroj.

Fotogalerie

To nejhorší přišlo pak. Fotbalista z místa nehody utíkal, ale nestačil s dechem. Policisté ho po pár metrech doběhli a následovalo dýchání do trubičky s jasným výsledkem – 1,5 promile alkoholu.

„Řidič vzal nohy na ramena a snažil se z místa utéct. V této snaze mu ale zabránili „péjáci“, kteří muže doběhli a zadrželi. Za to si muži zákona od řidiče vyslechli smršť vyhrůžek, že si to lidově řečeno odskáčou, a že je nyní čekají velké problémy,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Limberský, který mezitím stačil vystřízlivět, se k incidentu nechtěl vyjadřovat. Nejprve nám dvakrát položil telefon a pak dokola opakoval jednu větu: „Nebudu to komentovat“. A zavěsil.

Limberského trest nemine! Policisté z oddělení dopravních nehod se totiž nezalekli a již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Vzhledem k tomu, že přitom jednatřicetiletý řidič navíc způsobil dopravní nehodu, hrozil by mu v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest odnětí svobody,“ dodala Martínková.

Takto dopadlo luxusní Bentley Davida Limberského.

Takto dopadlo luxusní Bentley Davida Limberského.

Škoda vzniklá především na přední části luxusního vozu byla předběžně odhadnuta na částku přesahující půl milionu korun. Nehoda se ale naštěstí obešla bez zranění jiných osob. Fotbalista nejel v autě sám. Vedle něj seděl další fotbalista Viktorky - Ondřej Vaněk.

Kauza může mít tvrdý dopad na Limberského účast na EURU 2016, které se koná ve Francii. Jízdu v opilosti a vyhrůžky policii fotbalista pod koberec nezamete.

Limberský, který měl policistům vyhrožovat, že je svlékne z uniforem, tak možná svlékne reprezentační dres nároďáku.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:55 8. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  4
 • Super
  3
 • Haha
  2
 • Cože
  2
 • Sladký
  2
 • Tvl
  2
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře