jít naiDNES.cz

Preiss zazáří v další záporné roli: Trumfne pohádku S čerty nejsou žerty?

Viktor Preiss a Jana Plodková jsou hvězdami nové pohádky Hodinářův učeň. | foto: Tilen Vajt/ Pavel Dvořák

Fanoušci Viktora Preisse mohou slavit. Oblíbený herec zazáří v klasické české pohádce, které nechybí výpravnost, napětí, humor ani šťastný konec. Na karlovarském festivalu film Hodinářův učeň, který jde do kin 15. srpna, představili jeho tvůrci, blýskli se tu ale i hvězdní představitelé hlavních rolí. Kromě Preisse na plátnech kin zazáří také Václav Neužil, Jaroslav Plesl a Jana Plodková.

„Polichotilo mi, že si na mne vzpomněli a roli hodináře mi nabídli už dva roky předtím, než se začalo natáčet,“ nechal se na tiskové konferenci na festivalu v Karlových Varech slyšet Viktor Preiss

Ten má s pohádkami bohaté zkušenosti a diváci ho milují. Blýskl se například v pohádkové komedii S čerty nejsou žerty v roli proradného rádce. Ani tentokrát neztvární zrovna kladnou postavu. Postava hodináře patří ke klasickým záporákům, kteří jsou podle Preisse herecky dost vděční. 

„Cítím povinnost takového antihrdinu trochu obhájit. Tedy vysvětlit, proč je takový: Lakomý, vyčuraný, mazaný nebo chce obejít osud,“ vysvětlil herec. Problém měl prý jen se scénou, kde měl vytasit nůž. Ten nakonec s tvůrci „uhandloval“ na kapesní nožík. 

Jaroslav Plesl a Václav Neužil si na place užili dost legrace i sami sebe. Jako siamská dvojčata natáčeli v jednom společném kostýmu omotaní lepicí páskou.

„Dobro můžete zahrát, jen když chápete zlo. Proto má náš kladný tandem takový nadhled, protože zlo už má prokouknuté,“ řekl k hranici mezi dobrem a zlem Neužil.

Plesl při té příležitosti okomentoval také postavu Lichoradky, kterou si zahrála Jana Plodková. „Jistou poťouchlost a šibalství s ní prostě sdílíme čili ostrá hranice mezi hodnými a špatnými se trochu stírá,“ uvedl.

Herečka věří, že se pohádka bude líbit malým i velkým divákům. „Děti dokážou přijmout mnohem pestrobarevnější svět, než si my dospělí dokážeme představit,“ podotkla Plodková, která se proměnila ve strašidelnou sudičku s tmavými vlasy a zažloutlými zuby.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:48 neděle 3. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  22
 • Haha
  14
 • Trapas
  14
 • Sladký
  13
 • Cože
  11
 • Tvl
  11
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře