Za roli Tondy v seriálu Most! vděčím profesorce, říká Filip Červenka

Filip František Červenka v seriálu Most! | foto: Koláž Expres.cz

Když se začal natáčet komediální seriál Most!, který aktuálně válcuje celé Česko, byl Filip František Červenka (18) v druhém ročníku Státní konzervatoře v Praze. Překvapivě to byla právě jeho profesorka, která stála u zrodu jeho televizní kariéry. Nebýt jí, na casting na Kavčí hory by se nevydal.

Stal se hvězdou takřka přes noc. Zatímco Martin Hofmann nebo Jitka Čvančarová jsou zavedení herci a o jejich talentu není pochyb, Filip František Červenka své místo na slunci teprve hledá. Naštěstí si rozmyslel studia hry na elektrickou kytaru, a protože nechtěl na gymnázium, zkusil přijímačky na konzervatoř.

„Vezmu vás na Kavky, půjdete na casting. A dopadlo to,“ zavzpomínal v pořadu Sama doma na chvíli, kdy profesorka přišla do třídy a přítomným studentům oznámila, že půjdou na svůj první konkurz, který se vztahoval právě k chystanému seriálu Most!

Že bude mít nakonec takový úspěch, si nedovedl představit ani v těch nejdivočejších představách.

„Popravdě? Říkal jsem si, že se to bude líbit, ale nečekal jsem, že to bude mít takový úspěch,“ usmíval se Červenka, pro něhož bylo natáčení velkým zážitkem.

„Užíval jsem si všechny dějové linky, ať už je s matkou, nebo s Luďanem. Spolupráce s Martinem Hofmannem, s nímž jsem hrál asi nejvíc, byla úžasná. Ale nebyl problém se zeptat kohokoli, každý mi chtěl pomoct,“ pochvaloval si mladý herec, který má kariéru teprve před sebou.

„Byl jsem zatím na jednom castingu, ale jinak řeším hlavně školu,“ dodal Filip, který je ve třetím ročníku konzervatoře.

Jeho profesorem je mimo jiné Jan Potměšil. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat