Peníze až na prvním místě! Hollywoodská smetánka uplácela učitele na univerzitách

Bohatí podpláceli učitele, aby se jejich děti dostaly na prestižní univerzity. Jede v tom i Felicity Huffman a Lori Loughlin. | foto: Profimedia.cz

To, že jsou slavní a bohatí, ještě neznamená, že jsou neomylní! Amerikou právě totiž otřásá skandál, do něhož je zapleteno kolem padesáti hvězd nejen stříbrného plátna. Smetánka totiž podplácela profesory, aby pomohla svým dětem dostat se na prestižní vysoké školy. Podvod, do kterého je zapojena například Felicity Huffman ze Zoufalých manželek, rozkryla FBI.

Každý rodič se zdravým rozumem cpe své potomky na dobré, odpovídající školy. Jen se to s ničím nesmí přehánět, a zvlášť na úplatky opatrně! 

Přesně to si nepohlídala hollywoodská smetánka, která se asi předháněla v tom, kdo dá učitelům tučnější obnos.

Slavní a bohatí rodiče, mezi nimiž jsou například herečky Felicity Huffman a Lori Loughlin, pomáhali svým dětem dostat se nelegálně a pomocí úplatků na žádané vysoké školy.

Lori Loughlin je v tom namočená také, ta na úplatcích vyplatila kolem dvanácti...

Lori Loughlin je v tom namočená také, ta na úplatcích vyplatila kolem dvanácti milionů korun.

Za úplatek bylo dětem například vystaveno falešné sportovní stipendium, které pak ovlivnilo výsledné bodové hodnocení na přijímacích zkouškách.

„Rodiče, kteří se na úplatcích podíleli, patří k nejprivilegovanější vrstvě. Jedná se o největší univerzitní skandál, který se řeší na takové úrovni. Každé dítě, které se na školu dostalo podvodem, vzalo šanci jinému skutečně talentovanému dítěti,“ komentuje případ právník Andrew Lelling.

Zoufalou manželku Felicity Huffman tak úplatky měly vyjít v přepočtu zhruba na 400 tisíc korun, čímž „pomohla“  své starší dceři. 

Kam se na ni ale hrabe herečka Lori Loughlin, která „přípravu“ na přijímačky nechtěla podcenit a na úplatcích dala v přepočtu dvanáct milionů! Odhaduje se, že na úplatcích padlo v přepočtu více než 150 milionů korun.

Komentáře