jít naiDNES.cz

Pravá ruka Miky a idol Itálie: Kdo je Fedez, jehož svatbu řeší celý svět?

Fedez je úspěšným hudebníkem v Itálii. | foto: Instagram

Je asi nejvýraznějším umělcem na italské scéně, co se vzhledu týče. Federica Leonarda Luciu zvaného Fedez si ale zapamatujete nejen kvůli tetováním po téměř celém těle, ale i pro jeho nezaměnitelný hlas. Umělec totiž kromě rapu také zpívá a věnuje se hudební produkci. Od roku 2017 je však v hledáčku médií o něco častěji. Právě toho roku požádal o ruku úspěšnou blogerku a návrhářku Chiaru Ferragni, které 1. září řekl své ano před rodiči, přáteli i kolegy z branže.

V Česku poměrně neznámé jméno a tvář, v Itálii megastar, která má milionovou základnu fanoušků a obdivovatelek po celém světě. Federico Leonardo Lucia si zkrátka na hudební scéně dokázal od roku 2006, kdy se hudbě věnuje, vytvořit pevné místo. Je to tím, že se nevěnuje jen rapu, ale také zpěvu. Přestože má vizáž drsňáka, dokáže vyšvihnout romantickou píseň s výškami bez mrknutí oka. 

I proto bylo jeho album „Sig. Brainwash – L’arte di accontentare“ několikrát oceněno v hitparádách prvním místem a později dokonce certifikováno platinou Italskou federací hudebního průmyslu. A to dokonce třikrát.

Když se proto rozhodovalo o porotcích pěvecké soutěže X Factor, Fedez byl jasnou volbou. A že byl trefou do černého, potvrzuje i fakt, že je součástí pořadu už tři roky. Porotcování si totiž užíval od roku 2014 až do roku 2017 (o dalším ročníku pořadu ještě nejsou informace, pozn. red.)

Bývalá přítelkyně Fedeze.

Bývalá přítelkyně Fedeze

Během účinkování v tomto formátu se seznámil s moderátorkou jménem Giulia Valentina, s níž tvořil nějaký čas pár. Vztah jim ale nakonec ztroskotal a dodnes vlastně není jasné proč. Zlí jazykové mluví o tom, že ho od tmavovlasé krásky měla odvést Chiara, ale tyto spekulace nikdy Fedez oficiálně nepotvrdil. Předtím než se ukázal po boku Ferragni, se nějaký čas dokonce objevoval na akcích sám, takže bylo téměř jasné, že už s Giulií nebyl.

X Factor mu nepřinesl pouze vztah (později sice nevydařený), ale také blízké přátelství se světoznámým zpěvákem Mikou, jenž je proslulý pro svůj nezaměnitelný tenor. 

Mika a Fedez vytvořili legendární dvojici, kterou si zamilovala celá Itálie.

Fedez a Mika.

Fedez a Mika jsou dobrými přáteli.

A to přestože Mika není italským rodákem, ba co víc, italsky se učil jen kvůli X Factoru! 

„Neuměl jsem ani slovo, musel jsem se během dvou měsíců naučit italštinu na úrovni, abych v ní mohl mluvit v živém přenosu. Dostal jsem to jako podmínku ve smlouvě. Připadal jsem si jako teenager, zase jsem se musel něco učit. Ale strašně mě to bavilo,“ svěřil se v rozhovoru pro Revue iDNES.

Michael Holbrook Penniman, jak se Mika rodným jménem jmenuje, totiž pochází z libanonského Bejrútu, a když mu byl rok, jeho rodina odešla do Francie, odkud se stěhovala do Británie. Když tedy zběhlý cestovatel poznal Fedeze, velmi si rozuměli. Federico Lucia totiž kromě hudebního zapálení miluje poznávat nová místa. Zároveň oba pojí móda, zatímco Fedez má doma jednu z nejvlivnějších módních influencerek, Miku obléká Valentino, obouvá Louboutin a jeho sestry se též věnují návrhářství. Jedna je návrhářka a druhá zase designérka a výtvarnice.

Spojení s Mikou tedy Fedezovi též otevřelo dveře a rozšířilo fanouškovskou základnu. Dvojice spolu navíc vydala píseň Beautiful Disaster, jež se v Itálii stala jednou z nejposlouchanějších. 

Všichni fanoušci proto předpokládali, že když obdržel pozvánku na svatbu, která se konala 1. září v sicilském městečku Noto, nenechá si událost ujít. Bohužel měl jiné povinnosti, a tak se Fedezovi na Instagramu omluvil. 

„Můj kamaráde, moc se omlouvám, že jsem dnes nepřišel na pohádkovou svatbu, kterou jsi s Chiarou Ferragni připravil (děkuji, že jste mi řekli o všech překvapeních, která dnes plánujete). Jak moc bych si přál tam být. Budu tam alespoň myšlenkou tobě nablízku,“ napsal Mika na svůj Instagram.

Fedez si ale jistě svůj velký den užil, neboť právě jeho svatba je nejprobíranější událostí tohoto víkendu. Kromě toho, že se na obřad sjeli známí návrháři a umělci a sňatek reflektují i módní magazíny a novináři, novomanželé nechali uzavřít celou oblast. 

Program svatby má být zároveň velmi nabitý a měl by připomínat hudební festival Coachella. Celá radost se proto odehrává na panství o rozloze sedmadvaceti hektarů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:34 31. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  26
 • Trapas
  16
 • Haha
  10
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat