jít naiDNES.cz

Chromý a slepý dýdžej se nechal zabít: Napsal poslední zprávu, ze které vás bude mrazit

Dj Fabo podstoupil eutanazii. | foto: Facebook

Šestatřicetiletý italský dýdžej Fabiano Antoniani známý pod svým pseudonymem DJ Fabo je po smrti, na švýcarské klinice podstoupil eutanázii. Už přes dva roky totiž ležel upoutaný na lůžku v důsledku hrozivé dopravní nehody.

Celé to začalo v létě roku 2014. Fabiano jel sám v autě a spadl mu mezi pedály telefon, nesmyslně se ho během jízdy snažil vylovit a nebezpečný manévr se mu stal osudným. Naboural a zůstal v důsledku nehody slepý a připoutaný na lůžko.

Cítím se jako v nějaké kleci, žiji v noční můře bez konce,“ přiznal po čase, kdy se snažil věřit v dobrý konec a se svým zdravotním stavem bojovat. Sžírala ho bezmoc a zoufalství, žil v domě své matky, která mu zajistila veškerou péči.

„Mám pečovatelku a stará se o mě moje přítelkyně, která se mnou tráví všechen možný čas. Často mě berou ven, ale mé dny jsou plné utrpení. Jediné, co si přeji, je skončit tuhle agónii. Zvážil jsem to a eutanasii považuji za nejdůstojnější, co mohu pro sebe mohu chtít,“ řekl v dokumentu, jenž byl natočen jen pár týdnů před jeho dobrovolnou smrtí.

V prosinci si dokonce nechal vytetovat na hrudi: „Jestli nemůžu dělat svou hudbu ...“

Text tetování mluví za vše. „Když nemohu dělat svoji hudbu“ a tři tečky.

Text tetování mluví za vše. „Když nemohu dělat svoji hudbu“ a tři tečky.

Jelikož je asistované ukončení života v Itálii nelegální, odhodlal se svůj záměr známý DJ uskutečnit ve Švýcarsku. Tam přiletěl v pondělí ráno a stihl o tom ještě informovat na Twitteru. „Už jsem ve Švýcarsku,“ napsal.

O několik hodin později už přišla jen zpráva o jeho smrti.

Do Švýcarska ho doprovázel italský aktivista, který proslul zejména právě postojem k eutanasii. Ten v pondělí sdílel na svůj Twitter: „Fabo zemřel v 11:40. Vybral si odchod podle pravidel jiné země, protože ta naše je nedovoluje.“

Ani solidarita ostatních Fabianovi nepomohla.

Ani solidarita ostatních Fabianovi nepomohla.

Později do médií jeho přítel aktivista podal prohlášení: „V pondělí ráno po druhém lékařském vyšetření potvrdil Fabo lékařům, že chce zemřít. Poté otevřel ústa – jeden z mála pohybů, kterých byl sám schopen – a nechal si aplikovat speciální látku, která ho po několika minutách uspala. Bez utrpení zemřel.“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:30 28. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  59
 • Tvl
  21
 • Cože
  19
 • Trapas
  17
 • Sladký
  16
 • Haha
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat