Extrémní proměny: Michalovi hrozí vyhazov od policie. Čelil šikaně, prsa má jako žena

  20:53
Michal Mariányi

Michal Mariányi | foto: TV Markíza

Kroutí dvanáctky u městské policie, stěžuje si na to, že musí řešit bezdomovce a rozdávat botičky. Ani takovou práci už by ale sedmatřicetiletý Michal Mariányi nemusel mít. Kvůli obezitě mu hrozí vyhazov, ještě víc komplikuje jeho osobní život. Nemůže si najít partnerku, veškeré jeho sebevědomí zničili spolužáci už na základní škole, kde ho velmi zle šikanovali. Pomůže mu Maroš Molnár v Extrémních proměnách?

Je zřejmě vůbec prvním policistou v Extrémních proměnách, dlouho to už ale nemusí platit. Michalovi totiž hrozí vyhazov, fyzické testy prošel pouze s odřenýma ušima, a tak mu nadřízení dali nůž na krk.

„Dostal jsem podmínku, že by jsem měl něco se sebou dělat,“ přizná otevřeně před televizními kamerami Michal, pro kterého bude tato drsná reality show poslední nadějí na záchranu kariéry strážce zákona.

Do Extrémních proměn se přihlásil s jasným cílem změnit svůj dosavadní život od úplných základů. Touží po tom, aby se zdravá strava a pohyb konečně staly běžnou součástí jeho každodenní rutiny. Život v obřím těle ho totiž neskutečně psychicky deptá, protože kvůli své tloušťce čelí neustálému posměchu a útokům i během výkonu služby na ulici.

„Potřebuji změnit život i své návyky, aby se sport, zdravá strava a pohyb staly součástí mojí běžné životosprávy. To, jak vypadám, má v drtivé většině negativní vliv na můj život, protože sice bydlím od osmnácti let sám, ale těžko se vám žije s tím, že od kohokoliv může přijít fyzicko-psychický útok, že jste tlustý a máte nadváhu,“ svěří se Michal se svými hlavními důvody, proč se rozhodl se sebou začít něco dělat.

Michal Mariányi

S krutou šikanou kvůli svému zevnějšku se přitom potýká už od dětství, zejména na druhém stupni základní školy čelil ostré šikaně od tehdejších spolužáků. Ti mu běžně házeli věci do koše a svačiny vyhazovali z okna.

„Na prvním stupni základní školy to nebyl problém, protože jsem byl takový třídní šerif. Ale potom, na druhém stupni, jsem si zažil velmi těžké ponižování od svých spolužáků. Bylo úplně normální, že jich na mě bylo čtyři až šesti a věci mi končily v koši. Svačinu mi například vyhodili ven oknem, že žeru i tak dost,“ zavzpomíná na krušné časy, ze kterých si nese hluboké šrámy na duši a které tehdy raději utápěl v hraní počítačových her.

Extrémní obezita se podepsala i na jeho milostném životě, Michalovi se nedaří najít si partnerku, po které přitom v hloubi duše strašně moc touží. Zatímco všichni jeho známí už zakládají rodiny a budují zázemí, on tráví noci na nekonečných šichtách na ulici.

„Všichni moji známí okolo mají ženu, děti, slušně placenou práci a já se po nocích v dvanáctihodinových šichtách tahám s bezdomovci a dávám botičky. Určitě jsem si svůj život kdysi představoval úplně jinak,“ postěžuje si na osamělost a nenaplněné sny Michal.

Michal Mariányi

Ztráta mužského sebevědomí je u něj natolik vážná, že se kvůli své postavě začne hluboce stydět a frustrace z neustálého odmítání od žen ho ničí.

„Mám velká prsa na chlapa, což mi dost vadí. Jednou jsem dokonce vyhrál soutěž Miss mokré tričko,“ okomentuje se sebekritickým humorem svůj vzhled a smutně dodá, že ho frustruje, jak ho ženy neustále odmítají.

Pan Výmluva

Přestože Michal před kamerami tvrdí, jak moc chce zhubnout, do samotného cvičení se mu zpočátku vůbec nebude chtít. Jeho lenost se naplno projeví hned během bootcampu v Turecku, kde dokonce zaspí na svůj první ranní trénink. Na váze mu následně blikne hrozivých 132,9 kilogramů, což pro něj bude obrovská facka do tváře.

„Stydím se za život, jaký žiju, a to musím změnit,“ uzná Michal, když poprvé uvidí drsnou realitu svého zdravotního stavu.

Michal Mariányi

Trenér Maroš Molnár mu hned na startu připraví náročný tréninkový plán, jenže Michalova reakce zkušeného kouče okamžitě vytočí do běla. Mladý policista totiž nezačne makat, ale bude neustále pochybovat a hledat způsoby, jak se ze cvičení vykroutit.

„Pán výmluva,“ nazve ho bez servítek rozzuřený trenér Maroš Molnár, kterému s líným policistou, jenž neustále hledá důvody, proč něco nejde, velmi rychle dojde trpělivost.

Dokáže Michal nakonec dokáže překonat sám sebe, zvítězí nad svými věčnými výmluvami a zachrání si kariéru u policie? To se diváci dozví ve středu ve 20:20 na TV Nova.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Vstoupit do diskuse
Vezmeme vás na titulní stranu

Zdeněk Pohlreich naložil trendům ve vaření: Všude Wagyu, burrata a lanýže, uplně mě to sere