Eva Toulová zase provokuje: Ušila jsem si šaty ze skutečných peněz, mám je i ve vlasech

  16:00
Režisérka a herečka Eva Toulová uvádí do kin novou komedií Deník shopaholičky, která bude plná nakupování, smíchu, trapasů a lásky. V rozhovoru prozradila, kde vznikla inspirace a proč svou hlavní roli svěřila právě Barboře Seidlové. Podělila se i o to, jak si ručně do tří hodin ráno vyšívala šaty z peněz, a zmínila se o pikantním záběru z postele během natáčení.

Nová česká komedie Deník shopaholičky míří do kin a její režisérka, scenáristka i herečka v jednom Eva Toulová říká, že tentokrát chtěla divákům ukázat, co se stane, když se hlavní hrdinka stane posedlá shoppingem.

Sama vyrůstala v rodině, která byla posedlá letáčky se slevami. „U nás se vždycky kolem středy a čtvrtka zakroužkovalo, co je v akci. Den nákupu byla skoro společenská událost,“ prozradila Eva.

A tak vznikl nápad na tento film, je to vlastně věc, kterou dnes řeší každý od milovníků slev až po ty, kdo dřív nakupování neřešili. „Po zdražování to dnes řeší i lidi, kteří to dřív vůbec neřešili. Říkala jsem si, že je to skvělé téma pro film,“ vysvětluje.

Hlavní roli shopaholičky ztvárnila herečka Babora Seidlová. „Byla to jasná volba. Natáčely jsme spolu už předtím a úplně mě nadchla svou připraveností a svědomitostí,“ uvádí režisérka. K tomu přidává Igora Bareše, Veroniku Žilkovou, Petra Vondráčka a Miroslava Noska. Ve filmu si sama zahrála sestru hlavní hrdinky.

„Hraju veganku, která uctívá ekologii a přírodu. Jsem úplný protipól své filmové sestry,“ sdělila Toulová.

Právě se sestrou shopaholičkou se ve filmu vsadí, že zvládne žít jen za pouhých 100 korun denně. A tahle sázka Evu inspirovala k outfitu, který měla na premiéře. Šaty, v nichž dorazila, byly vyrobené z přišitých stokorun.

Eva Toulová premiéře filmu Deník shopaholičky.
Eva Toulová premiéře filmu Deník shopaholičky.

„Říkala jsem si, že když se ve filmu hraje o stovku denně, udělám si outfit z peněz. Ručně jsem to vyšívala do tří do rána a říkala si, že jsem asi šílená,“ přiznává. „I vlásky mám ze stovek,“ ukazuje svůj účes.

Natáčení sice vypadalo jako jedna velká zábava, Toulová ale prozrazuje, že došlo i k nepříjemné situaci. „Máme tam jednu postelovou scénu hlavních hrdinů, kdy jsme ale nestihli s kolegou opustit místo, kde se milostná scéna odehrává. Jsme tak trochu svědci toho, co se tam děje. Myslím, že když nás tam objevili, byli dost v šoku,“ popisuje pobaveně.

Film podle Evy Toulové slibuje nejen odlehčenou zábavu, ale i situace, které diváky „rozhodně pobaví a možná i šokují“, jak sama říká.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Vstoupit do diskuse
Vezmeme vás na titulní stranu