Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Zádušní mše Evy Pilarové s pachutí křivdy. Kde byl syn Milan?

  Přes tři stovky přátel a obdivovatelů se ve středu v poledne bylo v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově rozloučit se zpěvačkou Evou Pilarovou, za kterou její zdrcený manžel Jan Kolomazník uspořádal zádušní mši. Jeden důležitý muž jejího života ale chyběl a dá se říct, že možná ten nejdůležitější. Ačkoliv farář Marián Pospěcha ve své řeči vzpomněl i na syna oblíbené zpěvačky Milana Pilara, ten se samotného rozloučení nezúčastnil.

  Eva Pilarová sice naposledy vydechla již 14. března, kvůli pandemii koronaviru a vládnímu nařízení o shromažďování mohl zdrcený vdovec Jan Kolomazník pro svou milovanou ženu uspořádat zádušní mši až nyní. A dal si opravdu záležet.

  Ačkoliv Expresu přiznal, že na přípravu měl opravdu minimum času a vše zařizoval sám, rozloučení bylo velmi důstojné a hlavně hodné velikosti Evy Pilarové. Nejenže mezi smutečními hosty usedli její blízcí přátelé jako Jiřina Bohdalová, Leona Machálková, Barbora Kodetová, Pavel Šporcl, Vojta Dyk, Tatiana Vilhelmová či Pavel Vítek, velmi pestrý byl i obřad.

  Kromě fenomenální řeči faráře Mariána Pospěchy, který se s Pilarovou znal „jenom“ čtyři roky, zato se spolu v posledních letech zpěvaččina života přátelili velmi intenzivně, byl mezi ministranty například Dalibor Gondík, Pavel Šporcl zahrál dvě skladby a Monika Absolonová a Adam Plachetka zapěli.

  Zádušní mše za Evu Pilarovou se uskutečnila sice až tři měsíce po jejím skonu, na Janu Kolomazníkovi bylo ale vidět, že se s jejím odchodem stále nedokázal smířit.

  „Byl jsem s ní až do konce. Povídali jsme si a pak už jenom ležela a spala. Bylo to silné. Dneska uzavřu ten kruh. Pozval jsem 150 lidí a dalších 150 přijde. Nedělám to ale kvůli lidem, ale kvůli ní,“ sdělil Expresu před obřadem Kolomazník, který se během zádušní mše několikrát rozplakal.

  Jan Kolomazník Evu Pilarovou velmi miloval a jako milující manžel se k ní choval do posledních chvil jejího života. To dokonce vyzdvihl i farář Marián Pospěcha, jenž připomněl, že to byl právě on, kdo o ni pečoval.

  Zatímco Kolomazník své milované ženě uspořádal dva obřady, kdy jeden byl pro deset nejbližších a druhého se zúčastnilo na tři sta smutečních hostů, její syn Milan Pilar, jehož měla se svým prvním mužem, chyběl.

  „Syn si to nepřeje, abych o něm mluvila, a já ho respektuji. Řeknu tedy pouze, že pracuje s počítači, je šťastně ženat, udělal mě dvojnásobnou babičkou. A máme hezký vztah, dokonce jsem i hodná tchyně!“ řekla před lety k synovi Pilarová, která na výchovu syna byla od jeho tří měsíců sama.

  Ačkoliv sama Pilarová říkala, že mají hezký vztah, zádušní mše se nezúčastnil. „Já nevím. Zvali jsme ho. Neodpověděl,“ zasyčel na nás doslova Kolomazník, když jsme se ho na syna jeho ženy na konci obřadu zeptali. Bylo na něm vyloženě vidět, že mu dotaz na Milana Pilara není příjemný.

  Nám se následně podařilo zjistit, že nepřijel, přestože svou účast měl přislíbit. „On je svůj,“ sdělil Expresu jeden z rodinných přátel Jana Kolomazníka.

  Nutno říct, že každý se smiřuje se ztrátou rodiče jinak, syn Evy Pilarové se zkrátka rozhodl, že po milované mamince bude truchlit v soukromí.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz