jít naiDNES.cz

Jak si vedla Perkausová ve zprávách? Borhyová má vážnou konkurenci

Eva Perkausová nastoupila po Gabriele Laškové, která odešla na mateřskou dovolenou, do hlavního zpravodajství FTV Prima. Prozatím provázela diváky jen společenským pořadem Top Star, nyní bude informovat veřejnost o závažných tématech. Zvládla svou premiéru dobře?

Obsadit do hlavní zpravodajské relace vnadnou blondýnu nebo bývalou modelku či missku je trikem hlavně soukromých televizních stanic, které si tím pojišťují sledovanost a spoléhají na to, že pohledná tvář a jakýsi status celebrity přitáhnou diváky.

Eva Perkausová (23) má tuto pověst vystavěnou požehnaně. Zatímco na veřejnoprávní stanici místo hlavního zprávaře obsazují vystudovaní žurnalisté či se jim místa dostane po zásluhách a většinou už jsou tito zpravodajci v letech, Perkausová je oproti nim dítě a navíc je dobře živená společenskými médii.

Ta se ani tak nezajímala o její moderátorské výkony v Top Staru, ale spíše o její přednosti, kterými Perkausová rozhodně nešetřila ani na sociální síti. Nebyl tak čas si všímat, zda je vůbec schopná moderátorka, stavěla se sama do pozice povrchní pohledné drobné blondýny, která sbírá „lajky“ za odhalené fotky a zajímá ji vlivná pánská společnost.

Nápad obsadit ji na uvolněné místo po Gabriele Laškové (28) po boku Romana Šebrleho (43) se tak nabízí od vedení stanice Prima jako logický krok – podobně se totiž zrodila Lucie Borhyová (39), jen za sebou neměla tu „celebritní cestu“, ale tehdejší vedení stanice Nova, které nechtělo běžet stejnou trať s ČT1, nýbrž si jít po vlastním chodníku, to prostě s krásnou asistentkou jednoduše zkusilo.

A jejich sázka jim vyšla.

V sobotu 3. března v 18:55 uvítal Roman Šebrle mladičkou Evou Perkausovou v její seriózní premiéře a zdá se, že TV Nova by si měla začít dělat vrásky, právě Borhyová bude mít velkou konkurenci.

Eva je její mladší kopií, s obrovskými ústy a obrovskýma zářícíma očima byla i podobně nalíčená, jak bývá hlavní hvězda Novy, a pečlivě vyfoukané blond vlasy se jí v další ohromné hřívě řinuly na ramena.

Déjà vu.

Můžeme se jen domnívat, jestli Eva četla zprávy živě, nebo je předtočila....

Můžeme se jen domnívat, jestli Eva četla zprávy živě, nebo je předtočila. Zpravodajské stanice v případě nových tváří někdy zprávy o půl hodiny předtáčí, aby se u nováčků vyhnuly problémům, ale z taktických důvodů to nikdy nepřiznávají.

Kdo ale by ale čekal drama, bude zklamán. Eva odříkala ze čtecího zařízení svůj text bez chyby (na odbornější soudy tu budou jistě hlasoví poradci), trochu zápolila s vadnými sykavkami, které by ale měly časem vymizet, neboť sama přiznala, že bere soukromé hodiny rétoriky, kde jí poradí s každou chybou, a ani to nepřeháněla s úsměvem, čímž dříve trpěla hlavně Borhyová, u které se ironicky říkalo, že „když informuje o tragédii, tak se jí při úsměvu odklápí půlka hlavy“.

Dá se říct, že mladička hvězda Instagramu a pánských časopisů překvapila, zejména na to, jak byla dříve kritizovaná za svůj projev v Top Staru. Je ale vidět, že když se chce, jde všechno, a nikdy není pozdě na sobě začít profesně pracovat. Jen s tím svlékáním už asi bude mít utrum.

Pokud to chce brát vážně, tak pro ni jedině dobře. Nahých holek jsou všude mraky a opravdu už nejsou ničím zajímavé. Ta doba je dávno pryč.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:16 1. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  137
 • Trapas
  74
 • Cože
  15
 • Tvl
  15
 • Haha
  12
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat