Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Fotograf celebrit Filip Matušinský: Jak jsem „vyráběl“ Evu Perkausovou a kolik to stálo?

  Eva Perkausová | foto: Filip Matušinský

  Hvězda TopStar magazínu Eva Perkausová se v českém šoubyznysu pohybuje krátce, za to však vzbuzuje velké emoce. Především raketový start donedávna neznámé mladé dívky vyvolává řadu otázek. Na ty nám odpověděl její dvorní fotograf a bývalý manažer, který poodkryl zákulisí kariéry krásné moderátorky.

  Filip Matušinský je fotografem celebrit. Před jeho objektivem stála nahá Vlaďka Erbová, vytvořil titulní strany časopisů s Lucií Borhyovou nebo Andreou Verešovou. Jeho úkolem ale nejsou jen exkluzivní fotografie. Filip vyniká i v jiném, v mnohem podstatnějším oboru, a tím je mediální „pasáctví“. V překladu to znamená jak z nuly (neznámé dívky) udělat úspěšnou celebritu. Nemluvíme o rychlokvaškách typu Dominiky Myslivcové nebo Nikol Moravcové, ale o sofistikované a plánované strategii, která se buduje pomalu a dlouho, přes kontakty na ty správné lidi a v hlavně – za nemalé peníze!

  Filip se staral a měl nějaký čas pod křídly i moderátorku TopStar magazínu Evu Perkausovou. V exkluzivním rozhovoru nám fotograf popíše zrod televizní hvězdičky z obyčejné holky z Jesenice u Prahy. Jak zvládala mediální masáž, kdo na ni měl jaký vliv a jak důležitou součástí života i kariéry Evy byl bývalý automobilový závodník a majitel mnoha autosalónů Antonín Charouz (61), který s ní udržoval tři roky milenecký poměr?

  Antonín Charouz se rozhodl mlčet.

  Filipe, byl jste u zrodu kariéry Evy Perkausové. Tvrdíte, že si vás najal její tehdejší přítel podnikatel Antonín Charouz, aby jí pomohl nahoru. Řekněte nám, jak a kdy jste začal „vyrábět“ celebritu?

  Někdy na podzim 2014 mi volal pan Charouz, s nímž jsem se znal z minulosti, a požádal mě, jestli bych si nemohl vzít Evu pod svá křídla a postarat se jí o reklamu v médiích. Hned na začátku mi na rovinu řekl, že Eva je jeho přítelkyně a že chce nastartovat její kariéru.

  To jste už Evu znal, když přišla tato nabídka?

  Ano. V té době měla již statut začínající herečky a moderátorky. Zahrála si jednu z hlavních rolí v Modelkách s.r.o, ale ten film docela propadl. Navíc jí to tehdy zařídil podle mě taky Charouz. Dá se říct, že do naší spolupráce nebyla příliš známá. Vlastně vůbec.

  Blonďatá moderátorka si rychle zvykla na pozornost a překrucuje svou minulost.

  A s čím jste začali? Předpokládáme, že šlo o fotky.

  Jasně. Nejdřív jsem dostal za úkol Evu nafotit do kampaně na luxusní značku aut, kterou si objednal Charouz. Pronajali jsme si letiště a soukromé letadlo, aby to vypadalo hodně luxusně. Fotky jsem pak dostal do médií.

  Dobře, co bylo dál? Začali jste kolem ní vytvářet nějakou legendu, příběh?

  To ani ne, to mělo teprve přijít. My jsme jen prostě nelenili a neustále jsme fotili nějaké kampaně. Charouz jí zařídil například kontrakt s Aquapalacem Čestlice a Eva se stala tváří bazénů, tobogánů a saun. Vybral jsem nejlepší fotky v bikinách a ty, kde leží nahá na masérském stole, a vydali to jako poslední fotografie, kde se svlékla před nástupem na Barrandov, který už jí podobné fotky smluvně zakazuje.

  Jako moderátorka je podle diváků dost slabá.

  A psalo se o tom a fungovalo to?

  Velmi dobře, propagaci stavím vždy na sexy fotkách. Takže jsme domluvili i sexy focení, jedno například proběhlo u Charouze ve vile. Dodnes ty fotky všichni používají.

  Jak se to stane, že se toho všichni tak rychle chytnou?

  Eva je blondýnka, navíc velice atraktivní. Když máte set opravdu pěkných fotek s krásnou ženskou, která má za sebou, řekněme silného partnera, není zas tak těžké dostat ji prakticky všude. Novináři se o ni začali sami zajímat a například fotky z exotických zemí, které Eva dávala na Facebook a novináři je přejímali, už fotil sám Charouz. Byli tam jen ve dvou (Dubaj i Maledivy), já jsem s ní dále nafotil fotky v luxusním hotelu v Alpách který patřil jeho kamarádovi. Charouz jel na focení s námi.

  Její kariéru přímo řídil pan Charouz, je to tak? Zadával úkoly, vše platil a kontroloval výstupy?

  Nad vším měl dohled, on mi dal číslo Evu a řekl, abychom se domluvili. Po první zakázce mi pak svěřil veškerou propagaci v médiích. Líbilo se mu, že dokážu dostat Evu úplně všude. Byl také u každého zásadního focení, společně jsme se radili nad výběrem fotek nebo kam ty fotky musíme dostat. Trávili jsme společně hodně času. Dá se říct, že téměř denně.

  Jak vypadala práce s Evou? Podle Matušinského nějak takhle.

  To o nich asi hodně víte. Jaký měli vztah?

  Měli se hodně rádi, a to i přes velký věkový rozdíl. Jednou jsem se jí na to ptal a ona mi řekla, že ho miluje. Tvrdila mi, že jí velmi imponuje, že je hrozně fajn.

  Co jste si o Evě tehdy myslel?

  Narážíte na to, jestli jsem ji měl za zlatokopku?

  Přesně tak.

  Myslím, že nebyla. Charouze měla opravdu ráda. Po jejich rozchodu mi jednou řekla, že, měla v dětství komplikovaný vztah s otcem, takže Antonín jí ho možná nahrazoval.

  Měnila se její povaha úměrně s tím, jak rostla její sláva?

  Na začátku byla hodně pokorná, nechala si poradit. Vysvětloval jsem jí, co kde má říkat. Posléze jsem se domluvil s Charouzem, že mi bude platit za to, že jí budu dělat manažera. Dostával jsem peníze za to, že jsem tvořil mediální obraz.

  Podle Matušinského dostala hodně podivnou nabídku moderovat Top Star bez...

  Nás by hlavně zajímalo, kdy se změnilo její chování?

  K tomu se hned dostanu. Zpočátku bylo vše idylické, všude chodili spolu, pusinkovali se a říkali si, že se milují. Chovali se jako pár. Zlom přišel ve chvíli, kdy jsem se s Charouzem trošku pohádal a z doslechu vím, že ona se začala chovat jinak. Nevím přesně kvůli čemu. On jí navíc přišel na to, že se paralelně schází s předchozím partnerem. Pak jí dal Charouz kopačky.

  Ona byla nejdřív s podnikatelem Karlem K. a pak se teprve dala dohromady s Antonínem Charouzem?

  Mně to bylo podané tak, že se s ním rozešla a vůbec jsem netušil, kdo to je. Říkala, že dostala mercedes od bývalého partnera, se kterým už není. Eva i Charouz si zároveň nepřáli si, aby se někde vědělo, že jsou spolu. Hlavně Antonín nechtěl, aby se mu lidi smáli, že má mladou zlatokopku.

  Eva Perkausová v rozhovoru s fotografem Filipem Matušinským.

  Vraťme se k její nastupující kariéře. Jak to bylo s nabídkou moderovat TopStar na Primě?

  U toho jsem nebyl, ale Charouz mi říkal, že ji tam dostane. Prostě se jednoho dne rozhodl a stalo se tak. Nevím přesně, jak to bylo, protože jsme se v té době spolu už tolik nepřátelili. Takže nevím přesně, jestli se do TopStaru dostala svým přičiněním, nebo jí k tomu opravdu pomohl. Ale prostě faktem je, že on o tom mluvil už v květnu, hned po Evině vyhazovu z Barrandova.

  Na Primě se ale tvrdí, že žádný příkaz shora nepřišel.

  To jsem slyšel taky, třeba je to shoda náhod. kdo ví... V té době už jsem s Evou nespolupracoval, ale každopádně se prý dostala na Primu bez kamerových zkoušek, což je dost neobvyklé.

  Nneí divu, že Charouz jí udělal vše, co jí viděl na očích.

  Jak si vysvětlujete, že Eva tvrdila, že pana Charouze vůbec nezná?

  Velmi se mě dotklo, jak se postavila ke kauze ona a Charouz. Desetkrát se jí na to někdo zeptal, ona pokaždé řekla něco jiného. Tvrdila, že ho nezná, že ji pronásledoval a že jde o zhrzeného chlapa, kterého odmítla. Dokonce v jednom rozhovoru tvrdila, že ho skoro nezná, že je to kamarád její maminky. Nevěřil jsem tehdy vlastním očím.

  Zeptal jste se jí na to?

  Docela jsem jí za to vynadal. Řekla mi, že jí někdo poradil, co má říkat. Měla tvrdit, že s ním nikdy nic neměla.

  Řekla vám, kdo jí to radil?

  Ne. Přitom Charouz jí hodně pomohl v kariéře. Dalo by se říct, že ji udělal, dostal ji na Barrandov i na Primu. Respektive se nějakým způsobem přimluvil. Tohle bylo od ní sprostý.

  Čím si vysvětluje ten obrat v chování o 180 stupňů?

  To může vědět asi jen ona. Z mého pohledu je nešťastné, když někdo systematicky lže o zásadních věcech všem kolem sebe prostřednictvím médií a ani si nepamatuje, co kdy komu řekla. Pak se do lží zamotává, na stejnou otázku odpoví pokaždé jinak a to člověka prostě doběhne. Bohužel jako bývalý manažer musím zaujmout nějaké stanovisko a od jejího současného jednání se distancovat, jelikož mě s ní lidé stále spojují a ptají se mě, proč dovolím, aby si tvořila tak negativní mediální obraz.

  Filip Matušinský Evu prosadil jako modelku.

  Dobře, tak to vezměme z druhé stránky. Vídají se Eva a Charouz i po rozchodu?

  Ano, párkrát se setkali, nejsem s nimi v těsném kontaktu. Jen zažívám denně mediální tlak, abych jako její bývalý manažer řekl, jak to s nimi bylo, čemuž jsem se až dosud bránil. Díky tomu jsem se sešel i s Evou a její maminkou, kde jsem jim vysvětlil, že novináři stejně pravdu znají. Tyhle žabomyší války přece nemá nikdo zapotřebí. Že nejlepší a jediné řešení je říct prostě pravdu, fungovat s novináři na rovinu a budeme mít klid všichni. Eva s maminkou souhlasily, ale bohužel, když se rozhovor realizoval, lhala Eva opět. A to několikrát. Proto jsem se rozhodl promluvit, abychom už měli všichni klid a přestaly věčné spekulace.

  Prozradíte nám, kolik stálo „stvořit“ Evu Perkausovou?

  Nějakých pár milionů to asi stát mohlo. Focení, produkce, propagace, drahé destinace, oblečení, telefon z pravého zlata, kabelky atd. Nebyla to levná záležitost. Fotili jsme například na letišti, kde jsme měli pronajaté soukromé letadlo. Za tři roky mohl utratit hodně peněz. Charouz nebyl troškař.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 5:00 sobota 16. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   114
  • Trapas
   71
  • Haha
   21
  • Tvl
   21
  • Sladký
   14
  • Cože
   10

  Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

  Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

  Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

  Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

  Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

  Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz